Jak uvedla státní zástupkyně Hana Flídrová, muž měl od podzimu 2002 do června 2003 v Hořiněvsi na Královéhradecku opakovaně zneužívat družčinu dceru, která navštěvovala druhou třídu základní školy. Dívku měl podle obžaloby nutit, aby si svlékla kalhotky, pak ji osahávat na celém těle.

Požadoval na nezletilé, aby mu sahala na ztopořený pohlavní úd, přičemž mělo u obžalovaného dojít i k vyvrcholení. Rybka měl na poškozenou také naléhávat, avšak dívka křičela, proto obžalovaný od dalšího jednání upustil.

Rybka se v přípravném řízení k trestnému činu doznal. Včera však u soudu obvinění odmítl. „Nikdy jsem se nedopustil sexuální obtěžování, byla to jen legrace, bral jsem to jako hru,“ tvrdil. Na dotaz předsedkyně senátu, proč tedy na policii v polovině prosince loňského roku vypovídal jinak, Rybka řekl: „Bylo to účelově vymyšlené doznání. Policisté mi slíbili, že když se přiznám, že budu do Vánoc doma u nové družky, s níž mám syna.“

Případ zneužití nezletilé dcery oznámila na policii dívčina matka, bývalá družka obžalovaného. „Celé zinscenované obvinění je její pomsta za to, že jsem s ní nechtěl dítě, které jsem čekal s jinou ženou,“ bránil se Rybka.

Dnes hlavní líčení u krajského soudu pokračuje.