Kopecký od června do listopadu 2006 ve svých autobazarech v Náchodě, Velkém Poříčí a České Skalici přebíral od lidí auta a poté zprostředkovával jejich prodej. Avšak utržené peníze původním majitelům nepředal. Celkem tak 23 poškozeným dluží téměř 2,1 milionu korun.

Podle rozsudku soudu Kopecký dále v září a říjnu 2006 vylákal od devíti lidí téměř deset milionů korun s tím, že je použije na rozvoj svého podnikání v autobazarech. Sliboval věřitelům, že peníze vrátí i s provizí, avšak zůstalo jen u slov. Sepsané smlouvy se staly jen cárem papíru. „Přitom věřitelům zamlčel informace o své finanční tísni, že nebude schopen půjčky splatit,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně Eva Jirásková.

Když se věřitelé dožadovali svých peněz, dlužník Kopecký se ztratil neznámo kam. Byl nezvěstný. Kde se nachází, nevěděla ani jeho rodina. Když po něm začala pátrat policie, Kopecký se náhle sám objevil. Kde po celou dobu pobýval, odmítl prozradit. Jen tvrdil, že se ukrýval z obavy o bezpečí své i celé rodiny.
Při hlavním líčení u soudu obžalovaný prohlásil, že peníze z prodeje aut ani půjčky nebyl schopen splatit, protože mu 15. listopadu 2006 údajně bylo ukradeno 20 milionů korun v hotovosti. Avšak Kopecký odmítl sdělit, kdo mu peníze odcizil. Majitel autobazarů nebyl schopen doložit, že uvedených 20 milionů korun na účtu své firmy nebo na soukromém bankovním účtu skutečně měl.

Na majetek obžalovaného Petra Kopeckého prohlásil krajský soud v červnu 2006 konkurz. O své pohledávky se přihlásilo celkem 34 věřitelů. Konkurzní správce však některé pohledávky neuznal, protože chyběly potřebné doklady. Protože konkurz stále probíhá, krajský soud rozhodl, aby se poškození náhrady škody domáhali v občanskoprávním řízení.

Rozsudek krajského soudu není pravomocný, státní zástupkyně se na místě odvolala, Kopecký si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

S rozhodnutím královéhradeckého krajského soudu nebyl spokojen ani Tomáš Davídek z Prahy. Jemu podle senátu Kopecký dluží bez úroků téměř pět milionů korun. „Doufal jsem, že bude potrestán vyšší mírou. Avšak to není tak podstatné. Mně jde hlavně o to, abych nějakým způsobem dosáhl na ty peníze. Tímto rozsudkem prakticky jsem mimo soutěž, protože jsem již u konkurzního soudu měl s tím příšerná vydání, a u občanskoprávního soudu se musí platit předem. Pokud rozsudek nabyde právní moci, tak nemám na to, abych podnikal nějaké zákonné kroky,“ řekl pro Deník.