„V neobývaném bytě, od kterého měl obviněný klíč, po předchozím požívání alkoholických nápojů a kouření cigaret marihuany ve společnosti dalších osob vylákal Hušo v úmyslu pohlavního styku nezletilou dívku do prázdného pokoje. Ten pak uzamkl a klíč vytáhl. Poškozené vzal ruku a položil si ji na svůj ztopořený pohlavní úd a strčil ji na postel.

Poškozená se snažila dostat z jeho dosahu, slovně vyjadřovala svůj nesouhlas s jednáním obviněného, křičela na ostatní, kteří byli ve vedlejší místnosti, o pomoc a obviněného odstrkovala rukama. Obžalovaný Hušo dívce proti její vůli svlékl kalhoty i spodní kalhotky pod kolena, poté se sám obnažil na dolní polovině těla a znásilnil ji. Přitom věděl, že poškozená je mladší 15 let,“ popsala počínání obžalovaného státní zástupkyně.

Pavel Hušo u soudu odmítl vypovídat. Předsedkyně senátu Anna Bímová proto při hlavním líčení přečetla výpověď obžalovaného z přípravného řízení „Nikdy jsem s ní neměl pohlavní styk, ani jiné sexuální hrátky,“ odmítl obvinění při výslechu na policii. Podle něho inkriminovaný den v bytě s kamarády popíjel alkohol a kouřil marihuanu. Byla mezi nimi i poškozená dívka, která tehdy neměla ani čtrnáct let.

Pohlavní styk s nezletilou měl mít v jedné místnosti jeho kamarád. „Bojí se trestu,“ tvrdil na dotaz vyšetřovatele s tím, že byl křivě obviněn.

Hlavní líčení s Pavlem Hušem, který byl v minulosti již trestán, dnes u krajského soudu pokračuje. Pokud senát uzná jeho vinu, hrozí mu pět až dvanáct let vězení.