Přestože byl nezaměstnaný a zadlužený, měl se dohodnout se dvěma manželi, že odkoupí jejich byt. Nepravdivě je měl informovat, že peníze na nákup bytu si zajistí formou půjčky s tím, že k jejich získání musí předložit směnky.

Měl také přimět poškozené k podepsání směnky i k souhlasu se zástavou jejich bytu ve prospěch obžalovaného. Jeho podvodným jednáním se tak manželé stali dlužníky. Řehák se také údajně dopustil podvodu tím, že nakoupil v prodejně stavebnin zboží na fakturu, kterou měla proplatit jistá firma, jež o ničem nevěděla.

U krajského soudu bude dnes pokračovat odročené hlavní líčení s podnikatelkou Blaženou Hrdinovou. Podle obžaloby si jako jednatelka novobydžovské firmy zabývající se obchodem s ovocem, zeleninou a jinými zemědělskými komoditami měla v letech 1999 až 2006 vypůjčit od 37 věřitelů vysokého finanční částky, které nebyla schopna splatit. Podle státního zástupce Jana Bohutínského obžalovaná způsobila věřitelům celkovou škodu přesahující 46 milionů korun.

Celý tento týden bude u hradeckého krajského soudu pokračovat jednání, které začalo v květnu loňského roku. Obžalováno je pět mužů z Královédvorska, kteří čelí obvinění z vydírání, někteří i z ublížení na zdraví a nedovoleného ozbrojování. V letech 2000 až 2007 měla skupina nutit poškozené k uznání smyšlených dluhů, k podpisu fiktivních smluv, ke splácení vysokých finančních částek včetně úroků a k měnění výpovědi v řízení před soudem. „Výsledky přípravného řízení ukazují, že obžalovaní poškozeným způsobili celkovou škodu až patnáct milionů korun,“ uvedl při zahájení procesu státní zástupce Milan Vacek.

Ve středu a čtvrtek by mělo na druhý pokus začít soudní jednání se sedmi muži. Údajně se měli dopustit několika trestných činů: vydírání, zpronevěry, podvodu, ublížení na zdraví, obchodování s lidmi, kuplířství i nedovoleného ozbrojování. Skutků se měli dopustit v letech 2002 až 2006 v Hradci Králové a na jiných místech ČR. Hlavní líčení mělo být zahájeno již 6. ledna, avšak pro nemoc jednoho z obžalovaných byl začátek přeložen na 21. leden.