Soud mu také uložil ochrannou ústavní sexuologickou léčbu a povinnost uhradit odškodné i náklady na léčení poškozených.

O rok starší Markétě Richterové, která se s Bouzkem podílela na prvním žalovaném skutku, vyměřil senát dvouletý trest s podmínečným odkladem na zkušební dobu čtyř let se současným vyslovením dohledu. Rozsudek je pravomocný, obžalovaní i státní zástupce se na místě vzdali práva na odvolání.

Podle verdiktu soudu Bouzek a Richterová 27. ledna letošního roku po půlnoci vylákali z choceňského baru Murphys ven 54letého bezdomovce, který měl údajně Bouzkovi dlužit peníze. Poblíž baru Bouzek přitiskl poškozeného ke zdi domu a několikrát ho udeřil pěstí do obličeje. Poté ho srazil na zem a kopal do něho. Obžalovaná Richterová se k Bouzkovi přidala. Poté oba muže znovu surově napadli v parku poblíž Masarykovy ulice.

„Nechali ho až poté, co jim sdělil, že trpí srdeční chorobou. Odtáhli ho pod stromy v parku, kde mu podali lék, který měl poškozený u sebe. Bouzek muži prohledal kapsy a odcizil mu sto korun. Potom přivolali lékařskou pomoc, přičemž Bouzek poškozeného pod pohrůžkou dalšího násilí nutil, aby jako útočníka uvedl smyšlenou osobu,“ stojí v rozsudku.

Podle soudních znalců dvojice způsobila bezdomovci mnohočetná zranění, například zlomeniny levého pátého až desátého žebra, zhmožděniny měkkých tkání týlní krajiny hlavy, štěrbinovou zlomeninu zevní stěny levé očnice. „Zejména poškození hrudní stěny a plíce bezprostředně ohrožovalo život poškozeného,“ uvedli soudní znalci.

Bouzek se dalšího trestného činu dopustil sám 1. července letošního roku rovněž v Chocni. Podle obžaloby poblíž chatové oblasti Třešňovka pod pohrůžkou usmrcení odvedl dvanáctiletou dívku na odlehlé místo u lesa, zalepil jí páskou ústa a znásilnil ji.

Obžalovaný Bouzek a Richterová se k žalovaným trestným činu doznali a svého jednání litovali. Senát však původně žalovaný skutek loupeže na návrh státního zástupce překvalifikoval na ublížení na zdraví a krádež. „Nebylo prokázáno, že by se násilným jednáním chtěli zmocnit peněz poškozeného,“ uvedl státní zástupce Milan Vacek. Senát při stanovení mírného trestu přihlédl i k tomu, že oba obžalovaní dosud nebyli trestáni a k svému nezákonnému jednání se doznali.

“Je na obžalovaném, jak se k trestů postaví, jak se bude snažit. Jinak mu už nikdo nepomůže,“ řekl předseda senátu Luboš Sovák k odsouzenému Bouzkovi. Podobně hovořil i na adresu Richterové.