V listopadu loňského roku vnikl v Miletíně na dvůr rodinného domu, kde odcizil osobní vozidlo Škoda Felicia s klíčky v zapalování. Odjel na Trutnovsko, kde vůz ponechal svému osudu. Druhé vozidlo Citroën Saxo si přisvojil ve Dvoře Králové nad Labem a opět s klíčky ve spínací skříňce.

S vozem jezdil čtyři dny a poté ho odstavil v Bílé Třemešné. Do třetice se zmocnil vozidla Daewoo Matiz, které ukradl i s klíčky nedaleko vlakového nádraží ve Dvoře Králové . V tomto případě je řidička zapomněla v zámku pátých dveří. Daleko se s ním však nedostal. U Velkého Vřešťova mu došel benzín, a tak zde vůz ponechal. Na začátku prosince začal působit v Hořicích.

Nejdříve se vloupal do vozidla Fiat Ducato, ze kterého vzal koženou tašku. Uvnitř našel klíčky od vozidla, které si ponechal. O několik dnů později mu „padlo do oka“ vozidlo Hyundai Lantra na obchvatu Hořic. Cihlou rozbil boční okno a poté ze sedadla spolujezdce odcizil modrou ledvinku. Tentokrát měl opravdu štěstí, neboť se v ní nacházela třicetitisícová hotovost.

Na začátku ledna prozkoumal v Hořicích zaparkovaný automobil Fiat Ducato, od kterého měl již z předešlé krádeže klíčky. Odemkl si a z bundy si přivlastnil pouzdro s osobními doklady a platební kartou. Do třetice a naposledy se do auta „podíval“ v pátek.

Tentokrát si odnesl „pouze“ náhradní doklad občanského průkazu. Po dvou dnech usilovného přemýšlení dospěl k závěru, že se sám z „kolotoče“ krádeží nedostane, a tak se se vším svěřil policistům. Mladíkovi, který nikde nepracuje, hrozí až dva roky vězení. ⋌(kle)