Slovo dalo slovo a v jejich hlavách se zrodil zavrženíhodný plán. Rozhodli se okrást nějakou starší osobu.

Potom se již stačilo rozhlédnout po vhodném objektu. Tou dobou kolem nich právě procházela nic netušící důchodkyně, která se vracela domů z nákupu. Zvrhlíci na nic nečekali a vydali se za svojí obětí. Paní, jako by tušila blížící se nebezpečí, se zastavila, a tak méně odvážný kamarád se ke krádeži vůbec neodvážil. Druhý muž už nezaváhal a silou vytrhl ženě tašku z ruky. Okamžitě se dal s kořistí na útěk. Seniorka upadla při útoku na chodník. Volala o pomoc, ale ulicí zrovna nikdo neprocházel.

Později se jí přece jen podařilo oslovit náhodné chodkyně, které ochotně vše oznámily na linku 158. Na místo se okamžitě dostavily tři policejní hlídky. Rychle od poškozené získaly základní popis pachatele a vydaly se pátrat po horké stopě. Město si policisté rozdělili na několik lokalit, které pečlivě prohledávali, kdy v jednom služebním vozidle s nimi jezdila i okradená paní, která naštěstí neutrpěla žádná vážná zranění. Netrvalo dlouho a muži zákona na vlakovém nádraží zjistili osoby, odpovídající získanému popisu.

Šestadvacetiletý muž se ani neptal, proč má následovat policisty k podání vysvětlení. Dobře věděl, že spadla klec. Vydal odcizené peníze a označil místa, kde zahodil další věci. Na služebně si za svůj podlý skutek vyslechl sdělení podezření ze spáchání trestného činu krádeže. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Událost je dokumentována ve zkráceném přípravném řízení. ⋌ (jan)