Muž si za tento čin odnesl od stejného soudu letos v březnu dvouletý trest s odkladem na pět let. Vrchní soud tento čin sice do Hradce vrátil k novému projednávání, ale toho se již mladík nedožil. Původní rozsudek se mu podle jeho matky nezdál adekvátní. Jen tři dny po vynesení verdiktu spáchal sebevraždu, oběsil se na kamarádem zapůjčeném tažném laně. „I když byl poškozený jediným svědkem, nemáme důvod mu nevěřit. Přesto požadujeme nové přezkoumání případu,“ přečetl předseda hradeckého senátu Miloslav Ježek přípis Vrchního soudu v Praze.

Kromě toho přečetl Vacek mladíkův dopis na rozloučenou. V něm se omlouvá a dává sbohem jen matce a svým kamarádům. O svém otci se v něm ani jedinou větou nezmínil. Ani to nezabránilo Miroslavu K., aby se mu při vzpomínce na syna nezalily oči slzami.

Předvolaný soudní znalec z oboru psychologie Jaroslav Veselý dál tvrdí, že i přes sebevraždu byla mladíkova výpověď o zneužití pravdivá. „Motivací k sebevraždě mohla být jeho tíživá životní situace, ale i to údajné sexuální obtěžování se v tom mohlo promítnout. Z dopisu ale nevyplývá, že by za jeho činem bylo nedávno skončené soudní jednání,“ řekl znalec. Proč se mladík v dopise nezmínil vůbec o svém otci, vysvětlil Veselý tím, že měl k němu odpor a loučit se s ním rozhodně nechtěl.

Rozsudek by měl padnout na začátku října. Při prokázání viny hrozí Miroslavu K. až dvanáctiletý trest. (Petr Vaňous)