„V 'podnikání', které rozjel pod smyšlenými jmény, se mu celkem dařilo. Za patnáct měsíců se mu takto podařilo podvést nejméně 17 osob z různých koutů naší republiky, od kterých obdržel neuvěřitelných 120 tisíc korun,“ uvedla jičínská policejní mluvčí Hana Klečalová.

Za výhodnou cenu nabízel hlavně notebooky a fotoaparáty různých značek, o které byl nevídaný zájem. Vzhledem k tomu, že se jednalo o fiktivní obchod, nikdy žádné zboží nedodal, protože ho neměl. Od zájemců pouze inkasoval platbu předem, kterou si nechával zasílat na svůj účet. V okamžiku, kdy peníze obdržel, přestal se zákazníky komunikovat,“

Těm však došla trpělivost a na záhadného prodejce podali trestní oznámení. A úspěšně, podvodník totiž udělal jednu strategickou chybu. „I když se podezřelý obchodník choval velmi opatrně a neustále měnil svá jména a e-mailové adresy, přesto na jednu důležitou věc zapomněl. Platby si totiž nechával zasílat na stále stejný účet, ke kterému měl dispoziční právo pouze on,“ dodala mluvčí. Policistům tak nedalo moc práce zjistit jeho pravou identitu. (pol)