„Podřežu se! Končím se životem!“ šokující zprávu v telefonu vyslechl v neděli v noci pan H. z Bakova nad Jizerou, když mu zavolal jeho kamarád bydlící ve Václavkově ulici v Mladé Boleslavi, že spáchá sebevraždu.

Muž z Bakova ale zachoval chladnou hlavu a v neděli po půl deváté v noci vytočil číslo Městské policie Mladá Boleslav a požádal, zda by jeho přítele v Mladé Boleslavi nezkontrolovali. Strážníkům nahlásil adresu na mladoboleslavském sídlišti. Ti ani na vteřinu nezaváhali a ihned vyrazili na místo.

Celý zkrvavený přišel otevřít

A opravdu šlo o život. Zřejmě v tu chvíli se totiž muž podřezal na obou zápěstích a začal silně krvácet. Poškodil si i šlachu. „Strážníci ve Václavkově ulici zvonili na zvonek u bytu tohoto muže tak dlouho, že jim sám nakonec i s podřezanýma rukama přišel otevřít,“ řekl Boleslavskému deníku ředitel Městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta.

Bylo tedy štěstí, že strážníci přijeli na místo tak rychle, že sebevrah byl ještě při vědomí. Ihned muži poskytli první pomoc a ruce mu obvázali, muž se už pomoci ani nebránil. Na místo bleskově dorazila i rychlá záchranná služba, která jej převezla do nemocnice.