Při následné silniční kontrole vyšlo najevo, že má do září roku 2018 z rozhodnutí Okresního soudu v Jičíně vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel všeho druhu.

Řidiči si tak vyslechl sdělení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě prokázání viny hrozí až tři roky odnětí svobody. 

Řidič nedával pozor a vrazil do stojícího peugeota

Jičín – Osmadvacetiletý řidič motorového vozidla Citroen Saxo jel v sobotu od centra města na Jičín. Na volném přímém úseku silnice I/16 před křižovatkou s ulicí V Aleji se zřejmě plně nevěnoval řízení a nesledoval situaci před svým autem. V důsledku toho narazil jeho Citroen Saxo do zadní části automobilu Peugeot 306, které na silnici zastavilo kvůli aktuální dopravní situaci. Vlivem nárazu utrpěl pětadvacetiletý řidič peugeotu lehké zranění, které si vyžádalo převoz do Oblastní nemocnice v Jičíně. Ke zranění dalších osob nedošlo. „Policisté na místě provedenými dechovými zkouškami vyloučili požití alkoholu u obou zúčastněných řidičů. Celková škoda je předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun,“ říká tiskový mluvčí Aleš Brendl. Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.