V pátek 3. srpna ráno oznámil na linku 158 řidič osobního vozidla, že u Dětenic leží přes silnici několik stromů, které brání v průjezdu daným úsekem. Na místo okamžitě vyjeli pracovníci správy a údržby silnic, kteří překážky ze silnice odstranili.

Nad ránem zřejmě zavítal do kempu v Podůlší neznámý zloděj, který nikým nezván vnikl do neuzamčené chatky. Uvnitř si svítil baterkou a v okamžiku, kdy kužel světla probudil spícího muže, vetřelec utekl. Naštěstí měl tak naspěch, že si ani nic nestačil odnést. Venku pak nasedl do vozidla a rychle z místa odjel.

V dopoledních hodinách pobíhali po silnici mezi Rakovem a Batínem tři koně, kteří tak ohrožovali ostatní účastníky silničního provozu. Policisté prostřednictvím starosty obce vyrozuměli jejich majitele, který se o ně postaral.

Krátce po čtrnácté hodině se obrátil na policii řidič s tím, že mu skupinka mladíků odcizila v Nové Pace z neuzamčeného vozidla peněženku. Dále uvedl, že má i svědky, kteří měli údajně vše vidět. O několik minut později se muž ozval znovu s tím, že mu peněženku nikdo neodcizil, ale že ji zapomněl v zaměstnání. Když ji totiž nenašel v autě, tak „zazmatkoval" a bez rozmyšlení okamžitě vytočil číslo 158.

„Už mě nebaví žít", oznámil po osmnácté hodině na lince 158 muž ze Starého Místa. Na místo okamžitě vyjeli policisté, kteří se nestačili divit. Muž byl totiž totálně opilý. Nejenže mu nebylo rozumět, ale navíc stál stěží nohou. Na základě rozhodnutí přivolaného lékaře a provedené dechové zkoušky, která u něj prokázala přes 2,7 promile alkoholu, skončil muž v protialkoholní záchytné stanici v Pardubicích, kde strávil noc.

Zcela nepochopitelným způsobem se zbavil majitel svého bílého psa, kterého před devatenáctou hodinou vyhodil u Slatin z osobního vozidla Škoda Superb. Naštěstí si ho všimla náhodně projíždějící cyklistka, která si nepříjemný zážitek nenechala pro sebe. Vyděšené zvíře pak zaběhlo do lesa, kde se ho místní snažili marně odchytnout. Policisté teď pátrají po řidiči vozidla, který bude mít co vysvětlovat.

Na hlučnou skupinku hostů, která popíjela a hrála na kytaru před jednou z novopackých restaurací, upozornil v nočních hodinách anonym. Hlídka, která vyjela na místo, hosty napomenula s tím, aby se ztišili a v další zábavě pokračovali v restauraci, což také učinili.

Rozjaření hosté řádili krátce před půlnocí i v jedné z libáňských restaurací. Údajně byli hluční a na žádost obsluhy odmítli podnik opustit. Nakonec se umoudřili a z restaurace odešli.

Hlučno bylo i v Jinolicích, kde se asi padesátka rekreantů posilňovala u stánku alkoholem. Hlídka věc vyřídila na místě domluvou.

V sobotu 4. srpna vyjeli krátce před jednou hodinou ranní kopidlenští policisté do Jičíněvse, kde si místní stěžovali na hlasitou hudbu, která vycházela z okem jednoho z rodinných domů. Policisté, kteří vyjeli na místo, majiteli domluvili s tím, aby hudbu ztišil, což také učinil.

V dopoledních hodinách vyšetřovali muži zákona v Libonicích krádež horského kola Pells červeno-bílo-šedé barvy, které během noci odcizil neznámý pachatel ze dvora rodinného domu. Majitel vyčíslil škodu na nejméně 16 tisíc korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečin krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Po deváté hodině dopolední oznámil na linku 158 muž z malé obce na Kopidlensku, že mu někdo v noci odcizil prase, kuřata a tele. Hlídka, která vyjela na místo nejdříve prohlédla stáje i přilehlé pozemky, kde se údajně odcizené prase, tele i kuřata spokojeně pásli.

V odpoledních hodinách natankoval u benzínové čerpací stanice v Kopidlně neznámý řidič vozidla Ford Tranzit do kanystru 10 litrů benzínu a poté bez zaplacení ujel. Zůstal po něm dluh ve výši 373 korun. Případ šetří kopidlenští policisté jako přestupek proti majetku.

Ve večerních hodinách kontrolovali sobotečtí policisté bývalou benzínovou čerpací stanici a přitom zjistili rozbité vstupní dveře. Po vandalech ani nemuseli dlouho pátrat. Skrývali se totiž v nedalekém křoví. Jednalo se o dvě slečny ve věku 16 a 17 let a čtrnáctiletého hocha, kteří se ke všemu přiznali. Shodně uvedli, že se chtěli jen podívat dovnitř, což už ale nestihli. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

Po dvacáté hodině se obrátila na policii žena s tím, že má problémy na sobotecké ubytovně, a že asi nebude mít kde spát. Nakonec se za přítomnosti hlídky se svými se spolubydlícími domluvila, a tak nemusela hledat nocleh jinde.

Po dvaadvacáté hodině řešili muži zákona jedno rušení nočního klidu za druhým. Nejdříve vyjeli do Butovse, kde si majitel bytu nahlas pouštěl hudbu a tím rušil sousedy. Dále zasahovali v Jičíně, kde několik hostů hulákalo na zahrádce před restaurací na Lidickém náměstí. Další parta mladých lidí rušila při oslavě narozenin noční klid na Novém Městě. Ve všech případech postačila za strany policistů domluva

V neděli 5. srpna krátce po druhé hodině ranní kontrolovala policejní hlídka v Dřevěnici osobní vozidlo Ford Fiesta, které řídila sedmatřicetiletá žena. Policisté řidičku vyzvali k provedení dechové zkoušky, která u ní prokázala přes 0,8 promile alkoholu. Z tohoto důvodu policisté ženě zadrželi řidičské oprávnění a zakázali další jízdu. Na jak dlouho, o tom bude rozhodovat příslušný správní orgán.

Dluh ve výši 8 tisíc korun nechal po sobě host v jednom z jičínských hotelů, který odešel bez zaplacení pobytu. V tomto případě policisté zjistili, že se jedná o občanskoprávní spor.

Krátce po čtrnácté hodině se obrátil na policii rozhořčený návštěvník Prachovských skal s tím, že se mu nezdá oprávněnost výběru peněz za parkování na silnici vedoucí k parkovišti na Skalním Městě. Policisté na místě zjistili, že se jedná o soukromý pozemek, na jehož začátku je výběr za parkovné řádně označen.

Krátce po jednadvacáté hodině kontrolovali policisté v Nové Pace v Lomnické ulici osobní vozidlo Škoda Felicia, které řídil třiašedesátiletý muž. Provedená dechová zkouška u něj prokázala přes 1,4 promile alkoholu. Za jízdu v opilosti ho čeká ve správním řízení vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

Před půlnocí upozornila na lince 158 žena z Jičína na nákladní vozidlo, které vjelo do objektu jedné z firem na holínském předměstí. Policisté na místě zjistili, že se jedná o majitele bezpečnostní agentury, který přijel zkontrolovat zaměstnance, jak vykonávají svoji činnost.   (PČR)