Tímto dalším jen těžko uvěřitelným případem lidské důvěřivosti se nyní zabývají jičínští policisté. "S oscarovým hercem se jeho dlouholetá fanynka seznámila prostřednictvím jeho fanouškovských stránek na jedné ze sociálních sítí. Následně si měli přes stejnou síť vyměnit několik zpráv, Colin ji měl dokonce vyznat lásku a slíbit ji, že za ni přicestuje do České republiky," popisuje policejní mluvčí Eliška Pospíšilová.

Ilustrační foto
Ze souseda se vyklubal podvodník, obral důchodkyni o 140 tisíc

Herec měl následně seniorce nabídnout fanouškovskou VIP kartu na jeho představení, kterou si důvěřivá žena zakoupila společně s dopravou. Následně také žena v dobré víře zaslala příspěvek na charitu, které se měl Colin věnovat. Příslib zaslaného kufříku s miliony eur na společný život v České republice seniorku zřejmě natolik utvrdil, že neváhala zaplatit ani údajnému dopravci za očekávaný balík. Jelikož měl Colin zaslat veškeré své úspory ve zmíněném balíku do České republiky, poprosil ženu o zaslání kapesného. "Jelikož poškozené doposud žádný balík s celoživotními úsporami Colina Firtha nedorazil, rozhodla se celou věc oznámit policii," doplnila mluvčí s tím, že pokud se neznámého pachatele podaří vypátrat a prokázat mu vinu, hrozí mu za podvod až pět let ve vězení.

Dovolená. Ilustrační foto.
Dovolená snů v Dubaji? Žena z Jičínska utratila skoro 50 tisíc a sedí doma

Pachatelé neustále vymýšlejí legendy, jak se dostat k penězům ostatních. "Existuje mnoho typů online podvodů, všechny mají ale jedno společné, snaží se vás přimět k prozrazení vašich osobních informací nebo vás nutí zaplatit peníze za výrobky nebo služby, kterých se ale ve skutečnosti nikdy nedočkáte. Sázejí na důvěřivost a v některých případech jim to bohužel vychází. Nepodlehněte zvýšenému nátlaku a manipulaci podvodníků a buďte ve sdělování svých údajů obezřetní," varuje mluvčí.