Tři jednotky profesionálních hasičů z Nové Paky a dobrovolných hasičů z Nové a Staré Paky vyjely v sobotu 11. února k hlášenému požáru rodinného domu v Lomnické ulici v Nové Pace. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k zakouření domu při zatápění v kamnech. U nich byl dán zákaz užívání do doby provedení kontroly. Jednotky se postupně vrátily zpět na základny.

Profesionální a dobrovolní hasiči z Nové Paky zasahovali v neděli 12. února v 03:47 hodin u dopravní nehody osobního vozidla v Syřenově na území Libereckého kraje. V místě došlo k nárazu osobního vozidla do sloupu a zranění jedné osoby.

Obě jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Nové Paky vyjely v neděli před pátou hodinou ranní k dopravní nehodě osobního vozidla u obce Heřmanice. Osobní automobil zn. Škoda Felície skončil na boku. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči poskytli posádce tepelný komfort v hasičské cisterně a zajistili vůz proti požáru. Poté jej převrátili zpět na kola a odtáhli na parkoviště.

Jednotka profesionálních hasičů z Nové Paky vyjela v 09:06 hodin k požáru sazí v komíně domu v obci Vrchovina. Majitel stačil odstavit kotel mimo provoz ještě před příjezdem hasičů. Ti provedli stržení hořících sazí a vymetení komínového tělesa. Následně provedli kontrolu komínu pomocí termokamery. Požár nezpůsobil žádnou škodu na majetku.

Profesionální hasiči z Hořic otevírali krátce po desáté hodině dopoledne dveře bytu v ulici Pod Lipou v Hořicích. Jeho uživatelka si uvnitř zabouchla léky.

K nouzovému otevření dveří rodinného domu vyjeli v neděli v 17:47 hodin profesionální hasiči z Nové Paky do obce Valdov. Za asistence policie byly dveře násilně otevřeny. Uvnitř se nacházel muž, kterého si převzala do péče záchranná služba.

Dvě osoby byly zraněny při střetu tří osobních vozidel mezi Sobotkou a obcí Lavice. Na místo události vyjeli v neděli v 19:26 hodin profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči ze Sobotky. Dva zraněné účastníky nehody na místě ošetřila a následně převezla do nemocnice záchranná služba. Zasahující hasiči zabezpečili všechna vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin. Silnice byla v místě události na více jak dvě hodiny uzavřena a Policie ČR odkláněla dopravu přes okolní obce. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR.    HZS