Dala mu facku, bránila se, ale nakonec jí to nepomohlo. V květnu minulého roku byla tehdy šestnáctiletá dívka znásilněna 
o dva roky starším mladíkem. Ten však nemá na krku jen obvinění z tohoto těžkého zločinu, je také obžalován, že spal s dalšími dvěma slečnami, kterým ještě nebylo patnáct.

Proto mu hrozí až dvanáctileté vězení. Proces s osmnáctiletým mladým mužem začal včera u Krajského soudu v Hradci Králové.

Obžalovaný bere tvrzení všech tří slečen jako mstu jejich společného známého – přítele údajně znásilněné. Ten podle něj totiž také spal s ještě ne patnáctiletými, a proto donutil svou milou, aby tvrdila, že byla znásilněna.

Státní zástupce Milan Šimek s tím však nesouhlasí. „Usvědčují ho všechny tři dívky," poznamenal.

Nejzásadnější je první případ, tedy znásilnění, které se událo v na konci května minulého roku.

Případ oznámil policii otec napadené dívky. „Dcera mi někdy lhala, ale teď si nic nevymyslela, to jsem spolehlivě poznal," řekl. Muž jednal na popud dívčiny matky, své bývalé ženy. „Byla v hrozném stavu. Uplakaná, neupravená, třásla se. Takhle jsem ji nikdy neviděla," popsala.

Obžalovaný: Byla zhrzená

Proto zavolala exmanželovi, jenž případ oznámil.

Ke znásilnění mělo dojít 
v domě, kde mladík bydlel. „Čekal na mě, když jsem, přijela do města," vykládala slečna o osudném dnu. Verze obžalovaného je jiná, tvrdí, že se mu ozvala sama dívka. Prý chtěla řešit jejich „vztah".

Výpisy hovorů však potvrzují dívčina slova. Ukázaly, že se jí mladík snažil dovolat od rána.

Když se nakonec setkali, dívka s ním šla k němu domů, prý ji k tomu donutil. „Začal mě hladit na noze," vyprávěla, jak atak začal. „Potom mě objal a lehl si na mě. Říkala jsem, ať toho nechá. Dala jsem mu dokonce facku, ale nepomohlo to," prohlásila. „Pořád jen opakoval, abych mu dala pět minut."

„Využil své fyzické převahy," doplnil ji státní zástupce Šimek.

„Tak to nebylo. Ona mi sundávala tričko, ale já jsem řekl, ať to nedělá. Ať si vše nejdříve vyřeší se svým přítelem. Ona byla zhrzená, a tak mu zavolala, že jsem ji znásilnil," hájil se obžalovaný.

Toto je jedna z verzí, s kterou přišel. Těch však už bylo několik, výpověď i během vyšetřování několikrát měnil. Jednou dokonce řekl, že se znásilněnou dívkou měl sex (dobrovolný) ještě o dva dny později. Podle odborníků si myslel, že mu to pomůže, že tak bude moci vysvětlit biologické stopy. Tvrdil také, že 
s dívkou chodil, což ona vytrvale popírala.

„Chatová i telefonní komunikace to vylučuje," zhodnotil státní zástupce.

Dívka byla navíc po útoku velmi traumatizovaná, musela být v péči psychoterapeutů. Rozvinula se u ní totiž takzvaná posttraumatická stresová porucha.

Oběť neměla žádné fyzické následky, jen zničené rifle. Na mladíkově těle našli lékaři škrábance.

V dalších dvou případech, 
z nichž je viněn, šlo o sex s ještě ne patnáctiletými dívkami. Ten měl být dobrovolný, přesto je mladík obžalován z pohlavního zneužití.

„Věděl jsem, že jí je čtrnáct, ale nic jsem s ní neměl," řekl o jedné z dívek, s níž měl mít sex na oslavě čarodějnic na rodinné chalupě.

Dívka měla po útoku velké problémy - noční 
děsy i strach z mužů. Proto nemusí k soudu
Velmi výraznou stopu zanechal podle odborníků útok mladíka z Královéhradeckého kraje na jeho oběti. Dívka, již znásilnil v květnu minulého roku, totiž prožila posttraumatickou stresovou poruchu.
„Znásilnění pro ni mělo zvlášť závažné následky," upozornil státní zástupce Milan Šimek.
O co vlastně jde?
Toto je definice problému podle encyklopedie Wikipedie: „Postižený opakovaně prožívá událost v myšlenkách, snech a fantaziích a vyhýbá se místům a situacím, ve kterých k události došlo. Je definována jako duševní porucha, která vzniká po náhlých, život či osobní integritu ohrožujících událostech. Otřesnou událost může zažít přímo pacient sám nebo jeho blízký člověk (příbuzní či přátelé), eventuálně může být přítomen pouze jako svědek."
Odborníci dokonce doporučili, aby se dívka neúčastnila soudního líčení. V jejím stavu by pro ni bylo velmi složité znovu si připomínat, co se jí přihodilo před deseti měsíci.
Po zločinu totiž měla velké problémy, kvůli kterým musí absolvovat psychoterapeutická sezení, navíc musí brát také léky.
Dívka trpěla po útoku nočními děsy, byla plačtivá, měla deprese. Objevil se u ní také strach z mužů 
a ztratila zájem o sex.