Zásilky totiž obsahovaly zakázané látky, kterými byla „obohacena" zejména pánská kosmetika, ale i např. tužky. Balíky byly navíc odeslané z jedné pošty a i příjemci obývali stejnou celu. A tak pleťové krémy, deodoranty a další věci, které obsahovaly marihuanu, pervitin a léky působící na lidskou psychiku skončily v rukou zkušených kriminalistů.

Ti okamžitě začali po odesílatelích pátrat. I když po několika dnech zjistili, že se jedná o fiktivní osoby, přesto v něm neustali. Nakonec došli k závěru, že zásilky odeslala pouze jedna osoba a to třicetiletá žena z Příbrami, kterou i přes její rafinované jednání odhalili. Navíc kriminalisté zjistili, že příjemci balíků obývají stejnou celu, jako příbuzný podezřelé ženy. Nutno zdůraznit, že rozkrytím tohoto důmyslného systému „obchod" skončil.

Celkem se žena pokusila do věznice propašovat 4,81 g pervitinu, 4,898 g marihuany a různé léky v podobě 60 ks tablet a další 51,67 g tablet a jejich částí .
Za přečiny nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a dále šíření toxikomanie hrozí ženě až pět let vězení.
nprap. Hana Klečalová

A ještě kachna: Špatné zprávy se šíří rychle

Jičín – Včera dopoledne obdržela redakce zprávu, že v noci z pondělí na úterý utekli z Věznice Valdice dva vězni ruské národnosti, odsouzeni na 10 a 13 let odnětí svobody za plánované vraždy. „Jsou oba ozbrojeni. Kdo je uvidíte, hlaste prosím," uváděl email. Informaci jsme si ověřili u samotného zdroje, tedy u tiskové mluvčí valdické věznice Evy Francové. Ta tuto zprávu po prošetření vyvrátila.   (kov)