Neznámý provinilec měl v době od čtvrtka 6. září mezi Soběrazí a obcí Újezdec odcizit dopravní značení. Konkrétně se jedná o dva sloupky se značkami „Zákaz vjezdu všech motorových vozidel“ spolu s jednou dodatkovou tabulkou s textem „Vjezd na povolení LČR“. Dále ze svého místa zmizela patka se sloupkem a výstražnou dopravní značkou „Dvojitá zatáčka, první vlevo“ spolu s dodatkovou tabulkou „Délka úseku 2 km“. Toto dopravní značení se bez sloupku posléze nalezlo odhozené poblíž obce Soběraz.

To však nebylo zdaleka vše. Za Bradleckou Lhotou ve směru na obec Lomnice nad Popelkou zmizel sloupek s dopravní značkou „Zákaz vjezdu všech motorových vozidel“. Celková škoda je tak předběžně vyčíslena na částku přesahující 9 tisíc korun.

Samotné důvody pro krádež dopravních značek jsou ve většině případů převážně dva. Většinou jde o sběratelskou recesi, nebo si zloděj snaží prodejem značky ve sběrném dvoře vylepšit své finanční příjmy.

Případem se již v současné době zabývají policisté z obvodního oddělení v Jičíně. Ve věci jsou zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže, za což viníkovi v případě dopadení a prokázání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.