Požár jednopodlažní stavby bývalého kravína, ke kterému došlo při opravě střešní konstrukce, zničil celý sklad automotoklubu Hořice, kde byl uskladněn materiál pro tradiční závody 300 zatáček Gustava Havla. Prezident automotoklubu Martin Sodomek, který se na místo požáru dostavil ihned, zažíval velmi těžké chvíle, když musel sledovat, jak veškerý tlumící materiál, který zajišťuje na trati bezpečnost, pohlcují plameny.
Starostka Lukavce Jaroslava Kazdová, která se na místo dostala jako jedna z prvních, měla strach o místní obyvatele, na které se valil hustý černý dým z pneumatik.

Nedbalost?

Nelze předbíhat vyšetřování, ale s největší pravděpodobností došlo k požáru z nedbalosti, celková škoda byla vyčíslena na dva miliony korun. „Při prvním ohledání požáru už padaly návrhy závod odpískat, protože jsme přišli skoro o všechno,“ sdělil svoje počáteční dojmy Martin Sodomek.
Ale pak se zvedla taková vlna solidarity, a to nejen od místních obyvatel, ale i podniků z celé republiky, které nabízejí spolupráci, že je jisté, že závody budou. Například jičínské Technické služby rovněž nabídly větší množství pneumatik, avšak pořadatelé již mají dostatečnou zásobu; vedena jsou pouze jednání o potřebných dopravních značkách, které rovněž nepřečkaly ničivý požár.

Jednačtyřicátý ročník a rekordní účast závodníků z deseti zemí světa přiláká desetitisíce návštěvníků. Samotní jezdci, kteří zde budou startovat, nabízejí svoji pomoc, a to i finanční. Více informaí získáte i na http://www.horice.org.