Soudce Jiří Vacek nakonec totiž přijal argumenty obhajoby i samotného Nečesaného juniora. Státní zástupkyně sice měla dva silné náboje, ale on (společně s celým senátem) po krátké poradě rozhodl, že mladík zatím zůstane na svobodě.

Proces totiž bude po odvolání pokračovat u Vrchního soudu.

Faltusová podepřela své přání dvěma tezemi. Zaprvé tím, že při zločinech, u nichž je sazba vyšší než osm let, by měla být vazba automatická. Zadruhé slovy otce Luďka, že je jeho syn poměry v Česku znechucený a přemýšlí o odjezdu do ciziny.

„Formálně tam ty důvody jsou, ale není možné je aplikovat vždy," oponoval soudce.

Ve prospěch Nečesaného hrály především tyto dva důvody. Zaprvé je to jeho chování během procesu. Z jeho strany nikdy nedošlo k žádným obstrukcím, vždy se dostavil
k soudu, nikdy se mu nevyhýbal.

„Sice s vaším rozsudkem nesouhlasil, ale respektoval ho," upozornil obhájce Oldřich Chudoba.

„A nastoupím do vězení, i když budu znovu pravomocně odsouzen," dodal mladík.

Zadruhé je to jeho soukromá situace. Nedávno se oženil, narodila se mu dcera, na začátku května by měl skládat zkoušku dospělosti. „Je mi třiadvacet a nemám maturitu. Nechte mi ji aspoň dodělat," prosil. Pomohlo to.

Glosa Jiřího Fejgla: Pokažený proces. 
Kdo za to může?
Hraje se tu o velkou věc, o spravedlnost. Jenže soud s Lukášem Nečesaným je dávno zpitvořenou fraškou. Ne procesem, který by bez debat rozhodl o vině za tak těžký zločin, jakým je pokus o vraždu.
Kdo za to může? První pochybení nastalo, jak řekl i soudce Jiří Vacek, u policistů, kteří neohledali místo činu precizně hned na první pokus, ale do kadeřnictví v Hořicích se dokonce dvakrát vraceli. Z toho vychází část pochybností.
Hlavním viníkem je však Luděk Nečesaný, otec znovu odsouzeného mladíka. Ten vzal proces jako svoji svatou válku. Ano, je pochopitelné, je to táta syna, kterému hrozí mnohaleté vězení. Případný trest mu prakticky zničí nejlepší – tedy dvacátá – léta života.
Jenže Nečesaný senior používá zbraně, které nejsou fér. Perfektně se zorientoval v mediálním prostoru, do nějž vypouští kusé zprávy. Samozřejmě výhodné pro něj. Důkazem je například znalecký posudek na paměť napadené kadeřnice.
To jsou hlavní důvody, proč pochyby nikdy nezmizí.