Ze čtyřnásobné vraždy vlastních dětí ze září loňského roku v Širokém Dole na Svitavsku se začne zpovídat šestatřicetiletá Romana Z.
Čtyři mrtvé děti kriminalisté našli v rodinném domku v pátek 2. září 2011 po oznámení jejich otce.

Z vraždy kriminalisté obvinili matku, jiné podezření prakticky neměli. Tragédie následovala jen pár dní poté, co se rodina do Širokého Dolu nastěhovala. Davida (8), Elišku (5), Lukáše (2) a nejmladší dvouměsíční Romanku měla Romana Z. ubodat a uškrtit. Pak se šla oběsit, jenže policie ji při tom vyrušila.

Původně se spekulovalo, že praskl provaz, na němž se chtěla oběsit, vyšetřovatelé ale dospěli k jinému závěru.
„O sebevraždu se Romana Z. pokusila oběšením a podřezáním blíže neurčeným předmětem, přičemž od svého jednání upustila, když byla vyrušena policií. Při pokusu o navázání kontaktu policistů se ženou se před nimi úmyslně propadla otvorem v dřevěné podlaze do stodoly, kde po pádu zůstala nehybně ležet na zemi,“ píše se v obžalobě.

Zraněná Romana Z. byla převezena do hradecké fakultní nemocnice. Znalci následně zkoumali, zda není žena duševně nemocná. Došli k závěru, že nikoliv a může stanout před soudem.

„Ze závěrů znaleckého posudku z oboru zdravotnictví odvětví psychiatrie a psychologie vyplývá, že obviněná je trestně odpovědná,“ uvedla dříve policejní mluvčí Eva Maturová.

Šestatřicetileté ženě hrozí za otřesný čin, jaký východočeští kriminalisté nepamatují, výjimečný trest.