Svou nevlastní dceru podle obžaloby znásilnil počítačový odborník a projektový manažer z Hradce Králové. Usvědčit ho má nejen šokující výpověď malé dívky, ale také její intimní fotografie v počítači, který muž užíval.

Čtyřiatřicetiletý muž se však podle vlastní obhajoby stal obětí manželky, matky údajně zneužívané holčičky. Prý jí jde o jeho peníze.

Dceru také fotil

Tadeáš P. podle obžaloby od roku 2015 až do loňského podzimu využíval okamžiků, kdy byl s nevlastní dcerou v bytě osamotě, a nutil ji sahat na jeho pohlavní úd, jednou až do vyvrcholení. Navíc přitom dívku i své odhalené tělo fotografoval a snímky uchovával ve svém počítači.

Příběh se měl dostat na světlo světa vloni na podzim, kdy dívka cestou z nákupu svěřila svojí matce, že má se svým nevlastním otcem „tajemství“. A poměrně detailně popsala, co se v jejich společném bytě několik let dělo, když byla s nevlastním otcem sama.

Žena se podle svých slov okamžitě s dcerou i společným synem odstěhovala ke své matce, poradila se se sociální pracovnicí na telefonní lince bezpečí a na svého manžela podala trestní oznámení. Na Tadeáše P. soud v krátkém čase uvalil vazbu, z níž byl v pondělí předveden k hlavnímu líčení.

Obžalovaný muž přišel k včerejšímu hlavnímu líčení u krajského soudu s několika stránkami poznámek k obžalobě. Svoji obhajobu se snažil vzít z velké části do vlastních rukou.

Hájil se především tím, že k počítači, v němž policie během vyšetřování objevila ony intimní fotografie, měl přístup nejen on, ale také jeho manželka. Ke všem telefonům a počítačům, které rodina používala, znali přístupová hesla oba.

Podle muže je to past

Z fotografií podle něj navíc není jednoznačné, že se na nich nachází právě jeho tělo. Zdůraznil, že policie neprojevila zájem o jeho oblečení, které se na snímcích okrajově objevuje, a opakoval, že během jeho služebních cest do zahraničí za jeho manželkou chodili jiní muži.

Měl za to, že celá záležitost může být pastí. Kvůli jeho penězům. Manželka, která nepracuje a stará se o svoji dceru a společného syna, mu prý už poslala do vazby seznam svých finančních požadavků.

Výpověď matky

Před soudem včera vypovídala také matka holčičky. Mladá žena, která se po narození syna snažila najít životní cestu mimo jiné ve veganství, se soudu svěřila se svými psychickými obtížemi, které ji provázejí od odhalení případu. Rodinný život s obžalovaným mužem popsala jako plný hádek.

Hlavní líčení bude během června pokračovat.

V případě prokázání viny hrozí Tadeáši P. až dvanáct let vězení.