„Stalo se to v pátek mezi 6.15 a 6.25 hodin na spojnici od obce Mžany k vlakovému nádraží v obci Sadová na Královéhradecku. V osudný okamžik projížděl přes křižovatku z obce Mžany na Sadovou a Dohalice zhruba padesátiletý řidič favoritu zelené barvy," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Policie hledá korunního svědka

Šofér zastavil, a tím vyrušil pachatele, který z místa činu utekl. Dívka pomoc odmítla, a tak korunní svědek incidentu odjel. Jedině tento muž přitom může policie poskytnout informace, které by mohli vyšetřovatele přivést na stopu násilníka.
Policie proto žádá, aby se řidič přihlásil buď přímo kriminalistům územního odboru policie v Hradci Králové nebo na linku 158.

Násilník měl vyklenuté břicho

„Podle výpovědi poškozené ženy by měl být pachatel ve věku zhruba čtyřicet až pětačtyřicet let. Je štíhlé, asi 180 centimetrů vysoké postavy s výrazně vyklenutým břichem. Má mít krátce střižené světle hnědé vlasy a bílou pleť. Na sobě měl mít oblečené žluté triko s krátkým rukávem a modré ošoupané rifle. Na zádech měl mít menší batoh tmavé barvy," popsala pachatele policejní mluvčí Ivana Ježková.