Od počátku školního roku své dítě vůbec neposílá do školy a nakonec ho z ní odhlásila úplně.

Teď se s ním dokonce skrývá neznámo kde, a policisté proto po podivné matce a jejím dítěti vyhlásili pátrání. Ale to bude skutečně obtížné: Chlapec chodil do školy v Praze, matka je hlášena k trvalému pobytu v Hradci Králové a dvojice byla naposledy viděna v Nové Pace na Jičínsku…

Hledaná Nina Quittnerová.Zdroj: Policie ČRŘeč je o 42leté Nině Quittnerové a jejím osmiletém synu Adamu Quittnerovi. Pátrání po nich bylo vyhlášeno 27. září.

„Policisté zahájili úkony trestního řízení kvůli ohrožení výchovy mládeže s trestní sazbou až na dva roky. Podezřelá 42letá žena, trvale hlášena k pobytu v Hradci Králové, od 1. 9. do současné doby umožňuje svému osmiletému synovi vést zahálčivý život. Matka je dále podezřelá, že nedohlíží nad tím, aby syn navštěvoval 2. třídu základní školy, čímž ohrožuje jeho rozumový, citový a mravní vývoj. Naposledy dítě chodilo do ZŠ na adrese Špitálská v Praze 9, odkud bylo však matkou odhlášeno," uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Pohřešovaný Adam Quittner.Zdroj: Policie ČRDítě bylo naposledy spatřeno 10. července v autě své matky v Nové Pace, žena pak 16. září v Nové Pace v červeném osobním vozidle nezjištěného typu. Policisté touto cestou žádají veřejnost o pomoc při pátrání.

Chlapec je štíhlý a vysoký zhruba 125 cm, má plavé hnědé vlasy a zelené oči. Matka je střední postavy, vysoká 170 až 175 cm a má hnědé vlasy i oči. Neměla by být ozbrojená ani jinak nebezpečná.