Vrchní komisařka kriminální policie Královéhradeckého kraje ve čtvrtek obvinila devětadvacetiletého podezřelého ze zvlášť závažného zločinu trojnásobné vraždy. „V současné době probíhá výslech obviněného a další procesní úkony. K dalšímu vývoji vyšetřování se vyjádříme později,“ sdělil k případu tiskový mluvčí policie Jan Čížkovský.

Právo na poskytování dalších informací si vyhradila krajská státní zástupkyně, která případ dozoruje.

Devětadvacetiletý muž měl připravit o život dvě ženy ve věku 55 let (matka Anna), 29 let (její dcera Markéta) a dvouletého syna mladší z nich. Neštěstí ohlásil syn starší ženy a bratr mladší ženy v jedné osobě, když se vrátil z noční směny.

PODEZŘELÉHO POLICIE IHNED ZADRŽELA

Přivolaní policisté v domě zadrželi devětadvacetiletého přítele Markéty, u něhož orientační test prokázal, že byl pod vlivem drog. Zadržený skončil v cele, kterou zřejmě ještě v drogovém opojení (kombinace pervitinu a amfetaminu) zdemoloval. A po přemístění jeho řádění pokračovalo v další cele. „Museli jsme zavolat rychlou záchrannou službu, která ho zklidnila utišujícími léky a za naší asistence ho převezla k psychiatrickému vyšetření,“ sdělila v pondělí Iva Kormošová. S ohledem na jeho zdravotní stav s ním kriminalisté nemohli provést potřebné procesní úkony, a tím pádem nepadlo ani obvinění z trojnásobné vraždy. To si vyslechl včera, kdy byl propuštěn z psychiatrie a převezen k výslechu na policejní služebnu v blízkosti bydliště. 

DVACET LET, NEBO DOŽIVOTÍ?

„Na tento trestný čin pamatuje trestní zákoník až  dvacetiletým pobytem za mřížemi, nebo výjimečným trestem,“ konstatoval Jan Čížkovský. Výjimečný trest by znamenal až doživotí.

„Je to nejtragičtější událost v historii města,“ říká místostarosta Lázní Bělohrad Jan Pavlásek, který se zúčastnil jako nezávislá osoba vyšetřování vraždy. Podle Pavláska šlo o bezkonfliktní rodinu, kterou ve městě všichni znali a byla oblíbená. Zemřelá žila se svým synem v jedné části domu v Prostřední Nové Vsi, v přístavku bydlela od letošního jara dcera s dvouletým synem a přítelem, který podle policie vraždil.

Pátrání po totožnosti mrtvoly nalezené v kukuřici pokračuje

Pouhý den po trojnásobné vraždě policisté vyjížděli k nálezu mrtvého těla mezi Horní Novou Vsí a obcí Lány na Bělohradsku. Objevil ho náhodný chodec. Mrtvola byla ve značném stádiu rozkladu. Kriminalisté na místě nezjistili její totožnost. K objasnění příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva.

„Čekáme na výsledky pitvy, intenzivně pátráme po totožnosti těla,“ uvedl tiskový mluvčí policie Jan Čížkovský.

“Dnes byl k rukám státní zástupkyně dán podnět na vzetí obviněného do vazby, kdy soudce návrhu státní zástupkyně v odpoledních hodinách vyhověl a obviněný bude stíhán vazebně. Od jičínského soudu tak muž putoval do Vazební věznice a ústavu pro výkon zabezpečovací detence v Brně – Bohunicích,” uvedl tiskový mluvčí policie Jan Čížkovský.