Vyučený zedník a otec sedmi dětí u soudu doposud odmítal vypovídat, řekl pouze, že se necítí být vinen. V té době prý netušil, že žena je jeho příbuzná. Mladá žena naopak hovořila o fyzickém a psychickém násilí, kterého se dopouštěl na ní i na jejím malém synkovi. Její matka, která ji v dětství adoptovala, jí prý jednou Turka představila jako jejího biologického otce. To však Turko prý vzápětí popřel.

Dívka se s ním i přes jeho hrubé chování stýkala a několikrát za ním jezdila do Německa, kde pobýval se svou bývalou ženou, která pracovala v nevěstinci, a čtyřmi dětmi. Při poslední návštěvě ji však Turko prý i se synem zavřel do pokoje, sebral jí doklady i telefon a znemožnil jí jakýkoli kontakt rodinou i přáteli. „Vyhrožoval mi, že mi uřízne mi hlavu," líčila.

Podle obžaloby ji chtěl přimět k poslušnosti i tím, že trýznil jejího tehdy asi tříletého syna. Křičel na něj, sprchoval ho studenou vodou a vyhazoval za hlavu do vzduchu.

Dívce nakonec pomohli známí, kteří za ní po měsíci přijeli z Česka, a zatímco s nimi Turko hovořil z balkonu, utekla s dítětem v náručí. „Ani boty jsem neměla."

Turko, který už byl dříve trestán, je navíc obžalován i z organizátorství úvěrového podvodu a z toho, že se vyhýbal nástupu do vězení.