Už čelí obvinění ze znásilnění. A nyní stojí Jiří Hamerský před Krajským soudem v Hradci Králové kvůli ublížení na zdraví.

Za tenhle zločin mu hrozí deset let ve vězení: Muž, kterého napadl 1. září 2013 totiž zemřel. Stalo se v jedné herně v Semilech, Hamerského protivník byl podle slov obžalovaného opilý a napadl jeho přítelkyni, když nechtěla, aby se míchal do debaty. „Má přítelkyně ho poslala do prdele. Poškozený na to reagoval, vstal a chtěl ji udeřit. Já mezi něho a jí vběhl a oběma rukama jsem ho odstrčil," popsal Hamerský.

Poté poškozený zavrávoral spadl na zem a upadl do bezvědomí. „Myslel jsem, že je 
v opileckém deliriu, že tím jak spadl, že usnul a přestal reagovat," řekl obžalovaný. Prý se společně s dalšími snažili muže probudit, dali mu i pár facek. Dokonce volali jeho synovi, který však nejevil o otcův osud zájem. Navíc byl opilý a pětačtyřicet kilometrů daleko.

Záchranku zavolali až po tři čtvrtě hodině. „Chvílemi reagoval tak, že něco huhňal," popsal obžalovaný, který je na svobodě. „Nebylo to klasické bezvědomí, kdy vypadá jako že spí. Stále chrápal. Zkoušeli jsme se mu dívat do úst, kde byla nějaká protéza, která mu vypadla, asi se kousl do jazyka," dodal.

Líčení bude pokračovat také dnes. Zda padne rozsudek, stále není jasné.