Ona dělala v prodejně v Rychnově nad Kněžnou. On byl schopný 
v prodejně strávit prakticky celý den. Nic příjemného, navíc tato „otravnost" jednoho dne přetekla.

Také proto nyní stojí Petr Bartoš před soudem jako obžalovaný z vydírání. Hrozí mu až dvanáctileté vězení a jeho případ řeší i v tomto týdnu Krajský soud v Hradci Králové. Pokud půjde vše podle plánu, už ve čtvtek by mohl soudce Miroslav Mjartan vynést rozsudek.

Napadení v optice se stalo na konci listopadu roku 2013. Bartoš opět trávil čas na pracovišti někdejší přítelkyně, té se to (naprosto logicky) nelíbilo. „Prosila jsem ho, ať toho nechá. Že už nemám energii," řekla napadená.

Jenže tím spíše přilila olej do ohně. Bartoš ji nakonec napadl – začal ji fackovat, křičel, že jí zabije, prolamoval jí koleno. Po útoku měla žena modřiny. „Když mě namáčkl na zeď, tak jsem omdlela," popsala chvíli, kdy byla pár okamžiků bez sebe.

Nakonec ji zachránil příchod zákaznice. Hned po něm totiž Bartoš z prodejny utekl. „Poté jsem dostala nechopenku," řekla.

V obžalobě jsou pak jeho činy shrnuty jednoho dlouhého souvětí: „V období od měsíce listopadu 2013 do jeho zadržení dne 28. března 2014 se snažil poškozenou, která se s ním rozešla, opakovaně se stupňující se intenzitou osobně v místě jejího bydliště a v místě jejího zaměstnání, jakož i prostřednictvím nepřiměřeně četného a obtěžujícího telekomunikačního provozu a elektronické pošty, vytrvale přimět 
k obnovení jejich partnerského soužití, a to i za použití nejrůznějších zákeřných a poškozenou psychicky deptajících pohrůžek."

Tyto útoky měly několik verzí. Jednou z nich byly maily do zaměstnání, v nichž Bartoš obviňoval ženu z krádeží či předávání dárkových předmětů rodině. Proto si její zaměstnavatel nechal udělat audit. „Dvakrát jsme si nechali udělat inventuru a a všechno bylo v pořádku," postavil se na stranu poškozené majitel firmy. „On se nám pak omluvil, že to tak nemyslel," dodal.
Dalším způsobem bylo obvolávání známých i dcery jeho bývalé přítelkyně. „Volal mi třeba čtyřicetkrát denně. Radši jsem si změnila číslo," tvrdila slečna.

Té Bartoš slíbil brigádu, jindy zase mluvil o tom, že bude pořádat tábory pro děti. Jenže nikdy se tak nestalo. „Začalo nám vadit jeho lhaní. Mamka to nesla hodně těžce," řekla dcera poškozené.

Bartoš, který je ve vazbě, obvinění popírá. „Ano, jsem prudší povaha," přiznal sice, ale jinak jde podle něj 
o komplot napadené ženy.

„Obvinění vnímám jako žárlivost," řekl. Na mysli měl to, že napadená objevila jeho paralelní vztah. I když jí tvrdil, že s další partnerkou nic nemá, v průběhu jejich soužití 
se mu narodil syn.

„Byly tam nějaké telefonáty, ale ne výhružné. Podle mě byla vyděšená z policie," podotkl na adresu přítelkyně. „Bylo to o vztahu s jejím bývalým manželem. Ten ji týral a znásilňoval."