„Těsně před půlnocí v neděli 17. listopadu přijali náchodští policisté oznámení od jednapadesátiletého muže, který se doznal, že v odpoledních hodinách téhož dne fyzicky napadl 55letou přítelkyni. Žena po napadení nejevila známky života,“ potvrdila v pondělí tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová, že poté, co pachatel požil značné množství alkoholu, se večer sám přiznal na místním policejním oddělení.

Případ si na místě převzala krajská výjezdová skupina. „Kriminalisté nyní na případu intenzivně pracují a zjišťují veškeré okolnosti i motiv činu. Byla nařízena soudní pitva a probíhají další úkony trestního řízení,“ uvedla policejní mluvčí.

Podle nepotvrzených informací má muž za sebou kriminální minulost.

Smutek v pondělí zavládl v broumovské Diakonii, kde zavražděná žena pracovala jako účetní. „Je to hrozné, všichni jsme z toho zdrceni a smutni,“ nebylo do řeči předsedovi sociálního družstva Diakonie Broumov Pavlu Hendrichovskému.

Vyšetřovatel královéhradecké kriminální policie v pondělí v odpoledních hodinách sdělil 51letému muži obvinění ze zvlášť závažného zločinu vraždy a zahájil tím jeho trestní stíhání. „Vyšetřování případu dále pokračuje, probíhají procesními úkony a kriminalisté čekají na výsledky zadaných odborných zkoumání,“ uvedla Eva Prachařová, a doplnila, že za zvlášť závažný zločin vraždy hrozí podezřelému muži v případě prokázání viny trest odnětí svobody na 10 až 18 let.

Za poslední čtvrtstoletí se jedná o čtvrtou vraždu na Broumovsku. Jak si vzpomíná současný místostarosta města Kamil Slezák, který v té době pracoval v Broumově jako policista, tak v roce 1994 to byla vražda ve Vernéřovicích a o tři roky později byla v Meziměstí ubodaná dívka. K další vraždě mladé ženy došlo v roce 2007 v Rožmitále u Broumova.

Jiří Řezník