KRÁDEŽ BOT - V dopoledních hodinách úřadoval v jedné ze středních škol v Jičíně neznámý pachatel, který v šatně odcizil pánské sportovní boty Nike v hodnotě jeden tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

PŘEKÁŽKA NA SILNICI -
Na nebezpečnou překážku na obchvatu Jičína upozornil před polednem jeden z projíždějících řidičů. Jednalo se o přední kapotu vozidla, která ležela uprostřed vozovky. Řidiče zřejmě nenapadlo, že by mohl sám překážku odstranit a raději vše oznámil na lince 158. Policisté, kteří okamžitě vyjeli na místo, kapotu ze silnice odstranili.

POŽÁR TRÁVY - Po poledni došlo v Jičíně na louce nedaleko rybníku Dvorec k požáru suché trávy. Na místě zasahovali přivolaní hasiči, kteří po několika minutách požár zlikvidovali. Ke zranění osob ani ke škodě na majetku nedošlo.

NEPRAVDIVÉ OZNÁMENÍ - Linka 158 se stala před čtrnáctou hodinou zdrojem zábavy dětí, které oznamovaly smyšlené a nepravdivé případy. Jako například chlapec, který z veřejného telefonního automatu ve Valdicích oznámil, že jeho hluchoněmý děda přišel o osobní vozidlo Ford Focus. Vůz mu měl odcizit neznámý pachatel v Železnici před budovou pošty. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že k žádné krádeži nedošlo. A tak tento nemístný vtip zbytečně zaměstnal policejní hlídku, která se mohla věnovat důležitějším úkolům.

NEZVANÝ HOST - Neskutečně drze si počínal před osmnáctou hodinou pětatřicetiletý muž, který se rozhodl v Jičíně na Valdštejnově náměstí navštívit svoji známou. Vzhledem k tomu, že ho žena nechtěla pustit dovnitř, využil okamžiku, kdy za ní přišly kamarádky a spolu s nimi do bytu vešel. Zde pak ženu urážel a držel ji za ruce. I když stačil z bytu před příjezdem hlídky odejít, přesto se odpovědnosti za své jednání nezbavil. Za porušování domovní svobody a omezování osobní svobody mu totiž hrozí až dva roky vězení.

SILNIČNÍ KONTROLA - Po sedmnácté hodině kontrolovala policejní hlídka v Sobotce osobní vozidlo Peugeot 306, které řídil devatenáctiletý mladík. Provedená dechová zkouška sice u něj dopadla dobře, zato test na přítomnost omamných a psychotropních látek už tak příznivý nebyl. Výsledek zkoušky byl totiž pozitivní na látku cannabis. Řidič ani nezapíral a sám se přiznal, že vykouřil jednu cigaretu marihuany. Z tohoto důvodu mu policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

ŘÍDIL, I KDYŽ NESMĚL - Za „smolaře roku“ lze pokládat jednapadesátiletého řidiče, který v podvečerních hodinách řídil v Oboře osobní vozidlo Škoda Felicia. Na tom by nebylo až tak nic divného, kdyby ovšem neměl Městským úřadem v Jičíně vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, který mu končil o půlnoci. K jeho smůle ho zde kontrolovala policejní hlídka, která mu ve zkráceném přípravném řízení sdělila podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až tři roky svobody. A to mu do vypršení zákazu řízení chybělo jen pár hodin.

OKRADENÁ PRACOVNICE - Po večerních hodinách se obrátila na policii pracovnice jedné z prodejen v Nové Pace s tím, že byla okradena. Hlídka, která vyjela na místo, zjistila, že prodejnu navštívili dva neznámí muži, kteří na pokladně tak dlouho směňovali peníze, až pokladní okradli o čtyři tisíce korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přestupek proti majetku.

ODSTAVENÉ VOZIDLO - Před půlnocí oznámil na lince 158 muž, že u obce Semínova Lhota stojí na nepřehledném místě nákladní vozidlo, které není osvětlené ani jinak označené. Na místo vyjeli sobotečtí policisté, kteří zjistili, že se jedná o popelářský vůz, který sice nestál na nejlepším místě, ale ani netvořil překážku v silničním provozu.


nprap. Hana Klečalová