„Z důvodu opravy mostu na trati bude od 19. června nepřetržitě do 13. července do 23.59 přerušen provoz vlaků na trati č. 040 v úseku Kunčice nad Labem – Stará Paka a na trati č. 042 v úseku Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou,“ informoval mluvčí Českých drah Emanuel Vittek.

Pro úsek Kunčice nad Labem – Stará Paka to bude znamenat, že po dobu výluky budou všechny vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Ta bude organizována podle výlukového jízdního řádu. je přitom zajištěna návaznost vlakových spojů v Kunčicích nad Labem a ve Staré Pace.

Ilustrační foto
Údajný Colin Firth vyznal seniorce lásku a připravil ji o tisíce. Byl to podvod

„Po dobu výluky budou zavedeny tyto linky náhradní autobusové dopravy: Linka R - obsluhuje zastávky Tample a Bělá u Staré Paky zastávka v jiném pořadí s návazností na Starou Paku. Linka Z - minibusová linka Z doplňující návaznost linky R. Cestující neplatí z těchto zastávek rozdíl jízdného za jízdu oklikou,“ upřesnil Vittek.

Pro úsek Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou budou po dobu výluky všechny vlaky také nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, organizovanou podle výlukového jízdního řádu. „Upozorňujeme cestující, že odjezdy budou v dřívějších časových polohách a příjezdy naopak v pozdějších časových polohách. U NAD je zajištěna návaznost na NAD v úseku Kunčice nad Labem – Stará Paka a opačně. Výluka může mít vliv na návazné přípoje a přípoje v systému IDS. Z důvodu výluky může docházet také ke zpoždění vlaků v řádu 5 až 10 minut,“ uvádí mluvčí Českých drah.

ŘSD zbourá most ve Volanově před odbočkou na Dolce.
Řidiče čeká perné léto, ŘSD je překvapí demolicí mostu ve Volanově s uzavírkou

„Dále upozorňujeme cestující, že umístění zastávek náhradní autobusové dopravy je převážně na autobusových zastávkách na hlavních silničních tazích v blízkosti železničních stanic. Pouze zastávky Stará Paka, Roztoky u Jilemnice, Martinice v Krkonoších, Kunčice nad Labem, Jilemnice, Jablonec nad Jizerou a Rokytnice nad Jizerou se nacházejí před nádražní budovou. Detaily o výluce jsou k dispozici na webu ČD, v dotčených stanicích a také v mobilní aplikaci Můj vlak,“ doplňuje.