Ze čtvrtečních příjemných dvaceti stupňů Celsia v pátek kvůli studenému vzduchu, proudícímu od severu, mnoho nezbude. Podle meteorologů by se teplota měla pohybovat kolem deseti a na horách kolem čtyř stupňů. Zatažená obloha přinese déšť nebo přeháňky, které však budou postupně ustávat.

V sobotu se rozhodně neohřejeme. Noční teploty by se mohly dostat až pod bod mrazu, přes den bude sedm až deset stupňů. Podle meteorologa Tomáše Popelky se ojediněle vyskytnou přeháňky. „Zejména na hraničních horách a v polohách nad 700 metrů budou  přeháňky smíšené nebo sněhové," upozornil meteorolog.

Vleky v Krkonoších se o víkendu rozjedou

Královéhradecko - Tři areály v Krkonoších nabídnou o víkendu skalním příznivcům lyžování možnost sportovního vyžití. Otevřené zůstávají skiareály v Harrachově a ve Špindlerově Mlýně a na víkend se rozjede vlek také v Peci pod Sněžkou. Ostatní lyžařské areály už ukončily provoz.

V Harrachově je otevřená červená sjezdovka vedle skokanských můstků. Podmínky k lyžování jsou nadále dobré. Na dvoukilometrové trati je od 30 do 50 centimetrů firnu. Ve Špindlerově Mlýně je do neděle 19. dubna v provozu lanovka Hromovka a obě sjezdovky Hromovka I a II. Na svazích je 20 až 30 centimetrů sněhu a skipasy jsou výrazně levnější. V provozu bude také lyžařský vlek a sjezdovka Javor v Peci pod Sněžkou. Na Černé hoře se už sjezdovky neupravují, zato tam budou mít deset kilometrů upravených běžeckých tratí.