Na start se postavily i dva předválečné traktory, legendární Svobodovky. Návštěvníky bavily i nezvyklé názvy strojů - dieselová Andrejka, masožrout či tráboš traktor, který měl kapotu z bakelitového vozu vyráběného v někdejší NDR. "Letos jsme měli 46 účastníků. Loni jich bylo více, dnes se ale konal ještě jeden závod, a tak traktory ze vzdálenějších míst nedorazily," uvedl Kozák.

Ve třech kategoriích závodily malotraktory, tovární nebo podomácky vyrobené traktůrky. Na účastníky čekala obvyklá, asi 600 metrů dlouhá, trať se třemi bahnitými brody. Právě k nim směřovaly nejčastěji pohledy diváků. Řada závodníků v nich uvízla a tahat je musely velké traktory. "Jak se to rozrylo, problémy měly i velké traktory," konstatoval pořadatel.

"Bahno bylo všude, ale bavili jsme se dobře," řekl jeden z diváků, Petr Klíma z Liberce. Své dítě vyslal i do závodu dětí, jezdily na šlapacích traktůrkách. Konkurence mezi nimi byla ještě větší, na start se postavilo asi 80 borců do devíti let. Děti měly zájem i o perníčky ve tvaru traktoru.

Prvního ročníku traktoriády ve Vyskři se v roce 2007 zúčastnilo 15 jezdců na strojích domácí a tovární výroby. Dnes jde o jednu z největších agrárních akcí v regionu. I proto láká prodejce zemědělské techniky, kteří zde prezentují své výrobky. Závody letos mohli diváci premiérově sledovat ze vzduchu, při letu vrtulníkem.