Města a vesničky přivítají advent

Jičínsko - První adventní víkend se ponese ve svátečním duchu. Za tónů koled se rozsvítí vánoční stromy, které už na svoji chvíli vyčkávají na náměstích, s láskou připravené výstavy betlémů sklidí obdiv návštěvníků. V Miletíně se strom rozsvítí už v pátek v 16 hodin. Předvánoční atmosféru si užijete v sobotu v Markvarticích u Sobotky, kde si u stromečku zazpívají v 16.30, adventní program vyvrcholí v Nové Pace i v Hořicích v 17 hodin. V neděli se nechte okouzlit zářícím stromem v 16 hodin v Jičíně a v 17 hodin v Sobotce či Lázních Bělohradu. Program najdete v Tipech Deníku.

Na Hvězdu se opět chystají táborníci

Policko - V pátek se na jednom z vrcholků Broumovských stěn začnou scházet otužilí táborníci všech věkových kategorií, aby se zúčastnili Zimního táboření na Hvězdě, vršku nedaleko Police nad Metují. V 18.00 hodin při tradičním promítání představí krásy Islandu Jiří Kopecký mladší. V sobotu v 16.30 hodin se uskuteční slavnostní zahájení 55. ročníku zimního táboření a zapálení vatry. Následovat bude společenská zábava s country a trampskou kapelou Slaveňáci. Během večera bude vyhlášený nejstarší, nejmladší a nejvzdálenější účastník, či nejpočetnější parta.

V neděli rozsvítí vánoční stromy

Trutnov - Letošní první prosincová neděle je zároveň první adventní. Na mnoha místech regionu se proto konají slavnosti, při kterých lidé rozsvítí ozdobené stromy. V největším podkrkonošském městě Trutnově již během odpoledne od 14.30 hodin stánkový prodeje na Krakonošově náměstí nabídne nejen klasické adventní zboží, ale i horké a voňavé nápoje a další občerstvení.Od 15.30 hodin začne na pódiu program, ve kterém se vystřídají: přípravný sbor ZUŠ Trutnov a jeho hudební doprovod, kapela Sansaband a smíšený pěvecký sbor Chorea Corcontica. Strom se rozzáří v 17 hodin.