Podle jeho slov je největší nával dychtivých voličů hned po otevření volebních místností, pak ještě v pátek večer, když se lidé vrací z práce. V sobotu už je pohoda a klídek. „Někdo jen přijde a odvolí, někdo šprýmuje, jiný třeba i nadává. Zatím se to ale vždycky obešlo bez nějakých incidentů. Jen nám třeba ze srandy vyhrožovali, že nám ukradnou urnu nebo tvrdí, že nemají doklady," směje se předseda.

Naprostá většina voličů je disciplinovaných, některé rodiny berou volby velmi vážně a chodí volit slavnostně oblečeni a pohromadě. „Příbuzní se na sebe vzájemně vyptávají, jestli už byl strejda volit," se zájmem sleduje Miloslav Říha dění ve volební místnosti.

Ale to by nebyl český národ, kdyby si občas někdo z komise nevystřelil nebo prostě nezkusil do obálky dát něco jiného než je volební lístek. „Docela často se stává, že obálka je prázdná, asi je to nějaká forma protestu, že ti lidé sem dojdou a pak stejně nikoho nezvolí. Místo lístku se někdy objevují i nějaké náboženské letáky a dost lidé zapomínají v obálce občanky," dodává.

Příští volby? „Určitě se zase přihlásím, téměř vždycky se v komisi sejde dobrá parta, je to pro mě zpestření a zatím mě to pořád baví."