Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vzpomínková akce: 100 let od vypuknutí 1. světové války

Měník - První červencovou sobotu se v Měníku sešli místní občané a lidé z blízkého okolí u příležitosti vzpomínkové akce pod názvem 100 let od vypuknutí 1. světové války, která se uskutečnila pod záštitou Obecního úřadu Měník.

17.7.2014
SDÍLEJ:

Vzpomínková akce v Měníku – 100 let od vypuknutí 1. světové válkyFoto: archiv obecního úřadu

Celý program byl doprovázen dechovou hudbou v podání kapely Skleněnka. Nejprve promluvil starosta obce Zdeněk Košťál, následně se slova ujal Oldřich Vlasák, bývalý místopředseda Evropského parlamentu, dlouholetý primátor města Hradec Králové a v současné době kandidát do Senátu ČR, aby zahájil výstavu o 1. světové válce, která se konala ve zdejším kostele a veřejnosti byla zpřístupněna po celý víkend.

Poté následovalo to nejdůležitější. Při zvuku české státní hymny a fanfár byly odhaleny dva nové pomníky obcí Bydžovská Lhotka a Barchůvek a opravený pomník občanů Měníka a Libně. Místní hasiči položili k pomníkům věnce a padly tři výstřely čestné salvy. Čestnou stráž drželi legionáři a sokolové. Tím byla uctěna památka 26 padlých občanů.

Po české lidové písni Ach synku, synku si přednášku o 1. světové válce, padlých občanech z Měníka a okolí připravil vedoucí novobydžovského muzea Jan Kohout. Další příspěvek, tentokrát o legionářích, přidal Jakub Hlávko. Vzpomínková akce byla zakončena několika písněmi od kapely Skleněnka.

Velké poděkování patří Martinu Skalovi a Radce Kubečkové za úspěšnou rekonstrukci hlavního pomníku občanů Měníka a Libně a za zhotovení dvou malých pro obce Bydžovská Lhotka a Barchůvek. Obecní úřad Měník též děkuje sponzorům, dárcům a všem, kteří se podíleli na uskutečnění této vzpomínkové akce, které se zúčastnilo 200 přihlížejících. Také o výstavu byl velký zájem, zaznamenala 300 návštěvníků.

Vzpomínková akce v Měníku – 100 let od vypuknutí 1. světové války.

Obecní úřad Měník

Autor: Redakce

17.7.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Klára Dostálová

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Volby 2017: Jedna z nejmenších obcí na Královéhradecku - Petrovičky mají pouze 36 voličů.
5

Nejmenší Petrovičky nemají ani obchod, na pivo chodí k sousedům

Volby z nemocničního lůžka. Pacienti chtěli volit

Jičín - V sobotu po půl deváté zamířily do Oblastní nemocnice v Jičíně s přenosnou urnou Romana Kadlecová a Dominika Raulímová.

Do bílské volební místnosti jsme museli utéct

Bílsko u Hořic - Do volební místnosti v obci jsme museli doslova utíkat. V patách nám byla početná rodinka nutrií, která sledovala volební situaci v blízkosti obecního úřadu. Když jsme chtěli zjistit k jaké politické partii se přiklání, rozeběhly se za námi.

Voličské peripetie. Neházejte lístky do kamen!

Nová Paka - Ve volebních okrscích v Nové Pace si členové a členky komisí volební účast pochvalují, obdobné ohlasy přicházejí také z Hořic.

Do stavské knihovny dorazila pětadevadesátiletá volička

Stav - Do miniaturní, leč útulné stavské knihovny přišla v sobotu po deváté hodině odvolit i nejstarší občanka obce, pětadevadesátiletá Růžena Glosová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení