„Příští rok sem přijedu vyhrát," řekla vloni jedenáctiletá Kateřina Navrátilová z Černilova na republikovém finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v Praze. Jak řekla, tak udělala. Ve své kategorii letos zvítězila s počtem 6772 bodů.

Stala se tak mistryní republiky v desetiboji v kategorii jedenáctiletých dívek. A ještě jedno vítězství si může připsat na účet je absolutní mistryní v přeskoku přes švihadlo v počtu 379 přeskoků za dvě minuty ve čtyřech variacích. Porazila i kluky…

Nejlíp skáče přes švihadlo

„Ze školy se Kačka kvalifikovala jako jediná, do Prahy s ní jel na závody tatínek. S fyzičkou problémy nemá, hraje čtyři roky tenis, tak jen spolu dotrénovali to, co nešlo," líčí šťastná maminka Naďa Navrátilová.

Dva dny sportovního klání znamenalo totální vyčerpání, ale také úžasné zážitky. Především setkání s lidmi, kteří ve sportu hodně znamenají. Děti přijela podpořit i jednadevadesátiletá Dana Zátopková.

A co je vlastně OVOV?

Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Sportovní klání, které připravili Robert Změlík a Roman Šebrle, olympijští vítězové v desetiboji. Chtějí děti odlákat od počítačů a nabídnout jim podobné sportovní začátky, jaké měli oni.

Sportovní legenda jí podepsala tričko

Dana Zátopková

Sportovní hry v Praze byly i o úžasných setkáních. Děti přijela podpořit třeba i Dana Zátopková bývalá česká atletka oštěpařka, olympijská vítězka a manželka Emila Zátopka. „Mám od ní podepsané tričko a čepici," chlubí se Kačka Navrátilová. „Na to, že jí je 91 let, je naprosto perfektní, příjemná a aktivní," dodává i mamka Kateřiny Naďa Navrátilová.