Za celý den pak návštěva dosáhla rekordu. „V 16 hodin to bylo více než 13 000 osob. Parkoviště a okolí doslova praskaly ve švech," řekla mluvčí zoo Jana Myslivečková.

Dopravu v místě řídila městská policie. Policisté radili řidičům, aby zaparkovali v centru a do zoo na kraji města došli pěšky, nebo budou stát v koloně i desítky minut. „Auta se tam otáčí, řidiči zjišťují, co mají dělat," hlásila v poledne policejní mluvčí Lenka Burýšková. Díky městské policii, která dopravu koordinovala, se situace postupně skutečně podstatně zlepšila. Lidé mohli využít kromě hlavního parkoviště i parkovací stání u vstupu do safari.

„Chvíli se doprava nehýbala. Pomohla městská policie. Na parkovišti jsme měli pracovníka, který koordinoval auta. Na pokladně byly další pracovní síly, aby se rychleji zvládaly fronty. V zimě naštěstí lidé netráví v zoo celý den, střídají se u nás rychleji," řekla Myslivečková.

Už na Štědrý den zoologická zahrada otevřela své brány za jednu korunu. Přišlo přes pět tisíc lidí. Nicméně návštěvníci přijížděli průběžně a dopravní kolaps nenastal. V zimě běžně chodí do zoo okolo 400 lidí denně, platí ovšem plné vstupné. V letních měsících je návštěvnost podstatně vyšší, ovšem návštěvníci se rozloží do celého dne. V zoo, která se zaměřuje na chov afrických zvířat, pokračuje akce nazvaná Vánoční zoo.

(čtk, red)