Kam zmizelo šedesát V.I.P. vstupenek na festival Rock for People určených pro zastupitele města? Taková otázka zazněla na úterním zasedání hradeckého zastupitelstva z úst zastupitele Ivana Vodochodského.

A vyklubala se z toho docela zamotaná věc.

„Obdržel jsem dotaz z Nadačního fondu proti korupci, zda mi vstupenku někdo nabídl. Byla k tomu přiložena i předávací listina od pořadatele směrem k magistrátu. Šlo o šedesát vstupenek, každá za čtyři tisíce, což je dohromady docela dost peněz. Přitom mi  nikdo nic nenabízel," řekl. Na jeho výrok reagovali i ostatní zastupitelé s tím, že ani oni podobnou nabídku nedostali.

„Nevím, jestli někdo dodal na magistrát vstupenky, žádnou jsem nedostal a na festivalu jsem nebyl," reagoval primátor Zdeněk Fink. O tom, že by někdo na magistrát donesl vstupenky, nevěděl ani Aleš Mokren, šéf odboru kultury hradeckého magistrátu. „Nám vstupenky nepřišly," řekl. „Vím jen, že pořadatelé umožnili vstup seniorům," doplnila Anna Maclová, náměstkyně primátora.

Kam tedy vstupenky zmizely a jestli vůbec na magistrát přišly, je otázka. Nadační fond proti korupci totiž o žádném svém dotazu nasměrovaném k Ivanu Vodochodskému neví. „Skutečně jsme tuto věc nijak nešetřili, ale stává se nám často, že někdo vystupuje naším jménem," odpověděla Markéta Blahová z fondu.

Kolik vstupenek magistrátu věnovali, nedokázal přesně říci ani organizátor festivalu Michal Thomes. „Něco šlo možná i přes Festivalpark (provozovatel areálu, kde se festival koná – pozn. Deníku), nedokážu odpovědět," tvrdil.