4 - Přesně po tolikáté už se vydáme k volebním urnám kvůli krajským zastupitelům. Kraje vznikly v roce 2000.

45 - O budoucnosti kraje rozhoduje pětačtyřicet zastupitelů.

100 - Hradec Králové má přesně stovku volebních okrsků, Chlumec nad Cidlinou sedm, v Nechanicích jich je šest, v Novém Bydžově deset a v Třebechovicích pod Orebem osm.

743 - Letos se do voleb přihlásilo přesně tolik kandidátů. Nejvíc, tedy padesát jmen, mají na kandidátkách Koalice pro královéhradecký kraj, Národní socialisté, Suverenita a  Změna pro Královéhradecký kraj. Nejméně kandidátů má v Královéhradeckém kraji Česká pirátská strana, do boje nasadila pouhé čtyři politiky.

18 - Do schránky jste dostali obálku s přesně osmnácti hlasovacími lístky, ze kterých si musíte jednu stranu vybrat a zakroužkovat své kandidáty.

41,47 - Královéhradecko mělo v roce 2008 poměrně vysokou volební účast – téměř jednačtyřicet a půl procenta. Nejvyšší měla Vysočina s 44,88%.

78 - Nejstarším kandidátem ve volbách je osmasedmdesátiletý soudní znalec Vladimír Minařík za stranu Volte pravý blok.

18 - Čertsvě na prahu dospělosti se na politickou dráhu vydala studentka Barbora Kulichová, je nejmladší. Oslavila osmnáct a kandiduje za Změnu pro Královéhradecký kraj.

537 - Politiku stále ještě v naší zemi ovládá mužské pokolení, na kandidátkách jich je naprostá většina.

206 - Ženy však už také chtějí rozhodovat o veřejných financích, letos se jich do voleb v královéhradeckém kraji přihlásily více než dvě stovky.

47 - Do politiky chtějí už nejen zkušení lidé ve středním věku, se svou do mlýna přicházejí i mladí, nicméně průměrný věk kandidátů je na Královéhradecku 46,94 let.