Lidé samici mohli pozorovat během víkendu v údolí Labe mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem. Nakonec dezorientovaná vběhla do restaurace hotelu Velveta na Přední Labské. Tam ji museli přivolaní veterináři uspat a převézt do karantény v Safari Parku Dvůr Králové nad Labem.

Co se vlastně přihodilo?

Vlčice se zdála být zesláblá a dezorientovaná. Při shánění potravy dokonce dnes strhla na Přední Labské jedno štěně a bylo třeba zasáhnout. Bloudění zesláblé a vyhublé vlčice krajinou skončilo ve zmíněné restauraci, kde ji veterinář zneškodnil narkotizační střelou. V Safari Parku Dvůr Králové nad Labem, kam byla odvezena, zůstane do doby, než odborníci rozhodnou o jejím dalším osudu.

Fotky s vlčicí i informace o ní zaměstnaly sociální sítě. Zástupci Infocentra Šindlerův Mlýn už včera ráno informovali veřejnost o pohybu vlčice mezi Špindlerovým Mlýnem a Vrchlabím. „Chudinka, určitě se zaběhla neumí si ani sama sehnat potravu,“ litovali vyhublé zvíře uživatelé Facebooku.

Shodovali se, že vlčice vypadá vyhladověle. „Je to špatné, že když se konečně vrátí do ČR divoká zvěř, ať už obyčejná nebo v podobě vlků a mědvědů, že tady není takové prostředí, aby se mohla uživit. Mám pocit, že v ČR není dost míst, kam nesmí lidé, kde nebydlí atd., aby se mohlo zvíře někam schovat nebo si ulovit v klidu potravu. To že divoký vlk vběhne do restaurace, už je velmi špatné," hodnotila situaci jedna z uživatelek sítě.