Nikas se držel celou dobu nenápadně ve vedoucí skupině a v závěru jeho útoku nikdo nestačil. „Je to supééér!" křičel Stromský ze sedla v cíli. „Předpověděli mi, že bude sezona na prd a vyhraju pardubickou a vyšlo to," radoval se zkušený žokej, který jel Velkou pardubickou potřinácté.

V minulých letech mu vítězství unikalo. S běloušem Amant Grisem projel v roce 2008 cílem první, ale byl diskvalifikován za nedodržení trasy. O dva roky později skončili těsně druzí.

Dostih odtáhl podobně jako při předchozích třech výhrách s Orphee des Blins Faltejsek, ale Universe of Gracie ve finiši odpadl. Největší sázkový favorit Rabbit Well s Josefem Váňou mladším zvládl obávaný start, ale na nejlepší nestačil a cílem proběhl pátý.

Taxisův příkop zdolala většina koní bez problémů, spadli na něm dva z dvaadvaceti startujících. Loni druhý Al Jaz skončil na šesté překážce. O pády nebyla v průběhu dostihu na 6900 metrů nouze a do cíle doběhla jen polovina účastníků.

Na startu Velké pardubické letos chyběl osminásobný vítěz Josef Váňa, který nejspíše už ukončil závodní kariéru a bude nadále jen trenérem.