Deníku to potvrdila Veronika Krejčí z Krajské hygienické stanice v Hradci Králové. Na Trutnovsku je celkem 183 nakažených osob, nejvíce v kraji.

Největší výskyt na školách v kraji

Podle Krejčí jde o největší výskyt onemocnění covid-19 v základních školách v Královéhradeckém kraji.

"Ve škole se objevily během tohoto týdne další pozitivní případy, zastavili jsme proto vyučování ve škole na druhém stupni. Je to největší případ v kraji," řekla Veronika Krejčí. Od začátku září museli do karantény žáci ve čtyřiceti školách v Královéhradeckém kraji, ve všech ostatních případech však šlo o jednotlivé třídy v karanténě.

Podle sdělení ZŠ náměstí Míru bude od 18. září do 25. září probíhat na celém druhém stupni distanční výuka, která je nově ze zákona povinná. Žáci prvních až pátých tříd pokračují podle stávajícího rozvrhu, žádné změny ani úpravy se jich zatím netýkají.

Dalším místem s větším výskytem koronaviru byla Úpice, kde bylo v ZŠ Bratří Čapků 13 případů - 12 žáků a jeden pedagog. V karanténě bylo 90 studentů a 7 učitelů. Do školy se ve čtvrtek vrátili z karantény žáci čtyř tříd, další nastoupí do školy v pondělí.

V Senior domě Beránek v Úpici proběhla v úterý nová vlna testování, které podstoupilo 37 osob. "Úterní testy prokázaly nově 5 pozitivních klientů a 1 zaměstnance. Tři z pozitivních zaměstnanců z první vlny testování jsou uzdravení," informovala v pátek odpoledne mluvčí Krajské hygienické služby Královéhradeckého kraje Veronika Krejčí.