Jedno z pietních setkání se dnes v 17 hodin uskuteční například u Lavičky Václava Havla před hlavní hradeckou knihovnou ve Wonkově ulici. Vystoupí na něm mimo jiné Český chlapecký sbor Hradec Králové a s projevem předstoupí primátor Zdeněk Fink.

O dvě hodiny později v Pardubicích na schodech Východočeského divadla budou Jana Tichá, Vilém Kubáč a Jaroslav Praisler číst Havlovy texty. Poté se účastníci Večera pro Václava Havla přesunou do filmového klubu DUB ve Sladkovského ulici, kde bude promítnut záznam divadelního představení Odcházení s Janem Třískou v hlavní roli.

Akce k Havlovu výročí se konají i jinde. V Hlinsku pořádá studentský divadelní spolek pásmo Havlovy kraťasy, v Jičíně je zase od 17 hodin u kašny na náměstí malý mítink. Zítra pak ve zdejším Masarykově divadle skupina Spitfire company představí hru Antiwords, která je inspirovaná Havlovou Audiencí.

I v Jičíně můžete zavzpomínat

Dnes by oslavil své osmdesáté narozeniny první český prezident Václav Havel. Bohužel se jich nedožil a před pěti lety tento svět opustil. Lidé ale na tohoto výjimečného člověka nezapomněli a po celé republice se dnes koná řada vzpomínkových akcí. I v Jičíně si můžete Václava Havla připomenout a třeba mu zapálit i svíčku. V pět hodin odpoledne se bude konat na Valdštejnově náměstí pietní akce. Pokud chcete, můžete vzít kytaru a zpříjemnit atmosféru písničkami.