„Prověřování zajištěných materiálů potrvá zřejmě řádově měsíce," řekl státní zástupce Pavel Hochmann z Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové.

„Pokračuje prověřování v této věci, provádí se vyhodnocování zajištěných materiálů, kterých je skutečně velké množství," dodal.

Detektivové například jen na hejtmanství zasahovali 22. a 23. září 20 hodin, zajistili zhruba 15 počítačů, desítku disků a další věci. Podle dosluhujícího hejtmana Lubomíra France policie případ vyšetřuje jako možnost zneužití pravomoci úřední osoby a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, vše ve stadiu pokusu.

Přestavba nemocnice Náchod byla investiční prioritou kraje končící koalice ČSSD a KSČM. Nynější tendr je třetí v pořadí, předchozí dva kraj z různých důvodů zrušil. Obálky s nabídkami firem v nynějším tendru se měly po několika odkladech otevírat 23. září, kvůli zásahu policie však kraj termín posunul nejdříve na 14. října a poté na 21. listopadu. O modernizaci nemocnice tak bude rozhodovat nové vedení kraje, které by mělo být zvolené na ustavujícím zasedání zastupitelů, které je zatím naplánované na 7. listopadu.

Krajská ČSSD již dříve označila zásah policie na hejtmanství 14 dní před krajskými volbami na základě rok a půl starého podnětu za „přinejmenším podivný". Podotkla, že nikdo nebyl obviněn a nikdo nejspíš není ani podezřelý.

Ve volbách pak ČSSD dosáhla v hradeckém kraji mnohem slabšího výsledku než například v Pardubickém i než v předcházejících volbách.