Dnes dopoledne převzali v Novém světě ve Dvoře Králové nad Labem jednu tunu suchého krmiva Pedigree.

„Do kampaně se letos zapojilo 125 tisíc uživatelů internetu. Navštěvovali stránky a klikali na fotografii vybraného psa z útulku. Když nasbíral pět tisíc kliků, získal automaticky i 40 kg krmiva, které jeho útulku daruje společnost Mars Czech," vysvětlila systém soutěže ředitelka Nadace na ochranu zvířat Eva Marlene Hodek. Patronem kampaně byl hokejista Tomáš Plekanec.

„Za každé krmení navíc jsme samozřejmě rádi. Už se  nám podobnou soutěž povedlo vyhrát předloni a hodně nám to pomohlo," řekl Martin Antonín z útulku.

Jak dlouho krmivo vydrží? Nevíme

„Nyní tu máme 35 psů různých plemen a velikostí a také z různých měst celého regionu. Nedokážu odhadnout,  jak dlouho krmivo vydrží. Každé zvíře potřebuje jiné dávky," dodal majitel zařízení.  „Psy se nám daří do rodin umísťovat dobře, pořádáme tu hodně kynologických akcí. Jen mě mrzí, že se lidé nyní zbavují nemocných a starých psů, protože veterinář je drahý a oni nemají peníze na léčbu," posteskl si Martin Antonín.

Na nadílku krmiva s vděčností vzpomínají i v trutnovském útulku. Dar ve formě 1,2 tuny krmiva vystačil 33 opuštěným psům přibližně pět měsíců. „Útulek je městský, na nedostatek si vůbec nemůžeme  stěžovat. Ale bylo to pro psy zpestření," komentovala vedoucí Zdeňka Moravcová.