Ten v požární ochraně pracuje od roku 1960, kdy se jako kluk ve sboru všemu hasičskému učil. Arnošt Černý působí jako starosta Sboru dobrovolných hasičů DH Bukovina u Dolánek a jako okrskový starosta turnovského okrsku.

V nedávné době pracoval na Městském úřadu v Turnově, kde měl na starosti hasičskou jednotku, je zastupitelem města Turnov. Odstupující starosta Miloslav Miksánek řekl, že laťka úrovně vedení sdružení byla nasazena v posledních letech značně vysoko.

Práce s mládeží 
se vyplatí

„Vynikajících úspěchů dosáhlo Semilsko na úseku práce s mládeží, nejlepší kolektivy, například Poniklá, Bozkov, Košťálov nebo Studenec bodovaly na nejvyšších republikových a mezinárodních soutěžích, kde skutečné mistrovství předvedly například Šárka Jiroušová, Jan Lampa, Lenka Prchlíková. Neméně dobře si vedou muži a ženy z Poniklé, Roprachtic, Vilémova a dalších sborů. Kladně byly hodnoceny kulturní a společenské akce, které hasiči v obcích a městech pořádají. „Velice dobře se hasiči uvedli při VI. propagační jízdě SH ČMS. V Semilech a Lomnici nad Popelkou se skvěle prezentovali pěknými výsledky své činnosti," vypočítal odstupující starosta Miloslav Miksánek.

Jak dodal, na Semilsku ochotně hasiči pomáhají obecním a městským úřadům s nejrůznějšími brigádami. Obrovskou práci odvedli při likvidaci povodní a stali se rovnocennými pomocníky Hasičského záchranného sboru," řekl mimo jiné Miloslav Miksánek.

Sklidil bouřlivé ovace vstoje

Odstupujícímu starostovi se za výbornou práci dostalo spontánních ovací a skandování, kterým delegáti ocenili nejen jeho desetiletou pozici starosty, ale zejména výborné výsledky okresu.

Jednání se zúčastnili i zástupci Libereckého kraje. Radní pro dopravu Vladimír Mastník hasiče ujistil, že Liberecký kraj každoročně na činnost dobrovolných hasičů uvolní 15 miliónů korun.

Věra Nutilová