"Celkem je tedy onemocnění aktuálně potvrzeno u čtyř zdravotníků rychnovské nemocnice, všichni pracují na chirurgickém oddělení. Testování pokračuje u dalších zaměstnanců," informovala mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Lucie Chytilová.

Rychnovská nemocnice okamžitě vyhlásila preventivně zákaz návštěv na všech odděleních. Pacienti směřující na chirurgii jsou přesměrováni na jiná oddělení v nemocnici či do okolních nemocnic.

Ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí začíná trasování dalších kontaktů. Jakmile testování v nemocnici skončí a všichni zaměstnanci, u kterých se nákaza prokáže, budou izolováni, opatření se prý opět uvolní.

„Objevující se nové případy nákazy Covid-19 je realita dnešních dní, která se nevyhýbá ani zdravotníkům. Jakkoliv mne to mrzí, všechny naše pacienty mohu ubezpečit, že díky nastaveným postupům v našich zdravotnických zařízeních nehrozí ochromení chodu celé nemocnice,“ okomentoval nastalou situaci náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

"Jakmile byly známy první výsledky testů, byla stanovena potřebná opatření, mezi které patří intenzivní testování všech dotčených zaměstnanců. Hned jak budeme znát další výsledky, budeme o nich informovat," dodala předsedkyně představenstva krajského zdravotnického holdingu Ivana Urešová.