„Vše se musí stihnout k tomuto datu, to vstupuje v platnost změna jízdních řádů autobusů," vysvětluje termín starosta Bydžova Pavel Louda a dodává:

„Počínaje 2. březnem budou všechny autobusové linky začínat a končit na novém terminálu. Dosavadní zastávky v ulici J. E. Purkyně budou zrušeny." Poté čeká terminál velká  prověrka – provedení protihlukových zkoušek nařízených hygienickými předpisy.

Přestupní terminál se šesti zastřešenými stanovišti a odbavovací halou slibuje ukončení dlouhotrvajících problémů s přestupy. „Největší výhoda je, že se terminál nachází u vlakového nádraží. Lidem ušetříme dost času, je to jen krůček z autobusu do vlaku a naopak," nechal se slyšet Bohuslav Zachař z bydžovské radnice.

Na místě se pokládaly nové inženýrské sítě, rekonstrukce se dočkaly blízké ulice i parkovací místa. V lokalitě se  vybudovala nová vodovodní a kanalizační síť.

Zahájením provozu na terminálu však úpravy místa nekončí. V plánu je nyní III. etapa stavby za osm milionů. „Jde o kompletní úpravu prostor před vlakovým nádražím. Lokalita tak získá jednotný vzhled," naznačil Zachař. Celkové náklady na stavbu vyšly na 35 milionu korun.

Veronika Skřivanová