Důležité informace
Vstupné pro dospělé činí 300 korun, děti do 15 let v doprovodu rodičů mají vstup na přehlídku zdarma. Vstup na CIAF zdarma mají také držitelé ZTP
Předprodej vstupenek zajišťuje síť TicketStream.
V sobotu i v neděli začíná letový program v 11 hodin a končí v 16.45 hodin. Areál letiště je však otevřen už od osmi hodin.
Na letiště můžete od hlavního nádraží dojet speciální linkou MHD se zlevněným jízdným.
Pro motoristy je na letišti zajištěno parkování. Parkovné na jeden den činí 100 korun.
Pro zájemce jsou připraveny vyhlídkové lety v helikoptérách.
Vstupenky budou slosovatelné. Denně se budou vylosují tři výherci, kteří se proletí deset minut ve vrtulníku Cobra
Detailní informace naleznete na webové stránce www.airshow.cz

Na co se letos mohou návštěvníci těšit?

Podle ředitele přehlídky Aleše Cabicara budou letošními hlavními taháky historický proudový letoun Messerschmit ME 262, vojenské letouny F–16, ukázky akokrobatických skupin Baltic Bees z Lotyšska, vrtulníky Mi 24, AH-1 Cobra, dopravní letoun C160 Transal německého letectva nebo hradecký Mig 15 UTI.

Výhled do budoucna z Nového Zélandu

Letouny Mig 15 UTI sloužily kdysi na hradeckém letišti. Diváci letos uvidí zrekonstruovaný stroj. „Mig 15 bude pilotovat Roman Svoboda, který za 28 let působení v letectvu Armády CR létal na typech L29, L39, Su22 a Gripen s náletem 2700 hodin," řekl Aleš Cabicar.

Další zajímavostí bude účast unikátního osobního létajícího stroje z Nového Zélandu, který představí firma Martin Jet Pack.

„Po nedávné prezentaci na Aerosalonu ve francouzském Le Bourget se podruhé v Evropě přestaví právě u nás v Hradci. Je to jakýsi výhled do budoucnosti, zhmotnělá verneovská představa, která je již na Novém Zélandu certifikována a vykonává službu," uvedl Aleš Cabicar. Koncepce Martin Jet Pack je podle něj primárně určená pro bezpečnostní složky, jako je policie, záchranná služba či horská služba, a to pro dostup do oblastí, kam se větší stroj složitě dostává.

Delfíny, drony
 a akrobati

Na letišti ve Věkoších se objeví také legendární letoun L 29 Delfín z Aero Vodochody, který bude pilotovat plukovník letectva Armády ČR ve výslužbě Pavel Veselý.

K hradecké letecké show patří tradičně také vystoupení akrobatických skupin. Letos se na nebi předvedou například formace Baltic Bees, Team Raven či pětičlenná švýcarská skupina P3 Flyer na letounech Pilatus.

Zajímavostí bude ukázka bezpilotních letounů, takzvaných dronů, které vyvinuli odborníci z Vojenského technického ústavu. Tyto stroje se používají pro vzdušný monitoring, který slouží hlavně pro práci policistů a hasičů.
Tradičně velké zastoupení bude mít na přehlídce Armáda České republiky, která představí například letadla JAS-39 či L-159, ale také zabezpečovací leteckou techniku, jako například hasicí automobil či tahač letadel.

Pozemní technika 
a věci pro modeláře

Rušno tak bude nejen ve vzduchu. Návštěvníci zhlédnou i pozemní kolovou a pásovou techniku z výzbroje české armády a vojenských historických klubů. K vidění bude také protiletadlová bojová technika či zdravotnická technika. Na letišti bude připraven i klasický doprovodný program, v němž nebudou chybět stánky se sortimentem určeným pro letecké modeláře.

Letecká show CIAF každoročně přivábí desetitisíce návštěvníků. Loni přehlídku za víkend zhlédlo asi 45 tisíc lidí.
Czech International Airfest hostí hradecké letiště hostí už od roku 2002. Pořadatelé akci na několik let kvůli technickým problémům se zajištěním letiště přesunuli do Brna, odkud se však vrátila zpět.