První návrh na neplatnost voleb soud zamítl ve středu. Ustavující zasedání krajského zastupitelstva se bude konat v pondělí 19. listopadu. Potvrdil to tiskový mluvčí kraje Imrich Dioszegi. Koalici v kraji utvořila ve volbách vítězná ČSSD s KSČM.

Ve čtvrtek zamítnutou stížnost na volby v Královéhradeckém kraji podal navrhovatel z Ostroměře na Jičínsku, jemuž komise neumožnila volit, protože neměl občanský průkaz. Stěžovatel poukazoval i na další údajná pochybení a nesrovnalosti při volbách, například na špatně označenou volební místnost. Navrhovatel navíc označil hradecký soud za podjatý.

Námitku podjatosti Nejvyšší správní soud zamítl. Případ tak rozhodl hradecký krajský soud, který „neshledal ve skutečnostech uváděných navrhovatelem porušení zákona o volbách způsobem, který by mohl ovlivnit výsledky voleb."

Ve středu zamítnutý návrh na neplatnost voleb podal také občan z Jičínska. Tvrdil, že si občan může volit svého zástupce sám a že nastrčení zástupci politických stran tedy nejsou zástupci občana. Podle něj je takzvaný volební zákon v rozporu s Ústavou ČR.

Soud v usnesení uvedl, že navrhovatel neuvedl jediný konkrétní skutkový či právní důvod, který by se týkal porušení zákona o volbách.

Koalice ČSSD a KSČM bude mít v zastupitelstvu těsnou většinu jednoho hlasu, hejtmanem bude nadále sociální demokrat Lubomír Franc. V devítičlenné radě obsadí ČSSD šest míst, komunisté tři křesla, jak vyplývá z koaliční dohody.